binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSıcak Gelişme: Base Ağında Blok Üretimi Durdu, Coinbase Son Durumla İlgili Açıklama...

Sıcak Gelişme: Base Ağında Blok Üretimi Durdu, Coinbase Son Durumla İlgili Açıklama Yaptı

Kripto para borsası Coinbase'in katman-2 çözümü Base ağında blok üretimi bir süredir aksaklıklar yaşıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase tarafından geliştirilen ve Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Base, 9 Ağustos’taki halka açık lansmanından bu yana ilk büyük kesintisini yaşadı.

Ağ, 5 Eylül’de yaklaşık bir saat boyunca yeni blok üretmeyi durdurdu ve işlem göndermeye çalışan kullanıcılar durumdan etkilendi.

Coinbase’in resmi açıklamasına göre, sorun tespit edildi ve ilk incelemeden sonraki 14 dakika içinde bir düzeltme uygulandı. Düzeltme uygulandıktan sonra ağ toparlanmaya başladı ve blok üretimi ve gossip yeniden başladı. Coinbase, durumu hala izlediğini ve tam bir iyileşme için çalıştığını söyledi.

İlgili Haber  Popüler Analist, Eylül Ayında Bitcoin Fiyatına Dair Tahminlerini Açıkladı: Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Kesintinin nedeni henüz belli değil. Coinbase, yayınladığı son güncellemesinde RPC hizmetinde halen sorunlar olduğunu ve çözüm için çalıştıklarını bildirdi.

Katman-2 çözümleri Ethereum’un üzerinde kurulular ve işlemleri ana zincirin dışına taşımak ve daha hızlı ve daha ucuza işlemek için çeşitli teknikler kullanır.

Base, Optimistic Rollup adı verilen ve işlemleri ana Ethereum zincirinden (katman-1) çıkarıp ana zincir tarafından güvence altına alınan ayrı bir zincirde (katman-2) işleme alma yöntemi olan bir teknik kullanarak çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail