Kripto HaberleriBitcoinSıcak Gelişme! Bitcoin Yatırımcısı 3AC'nin İflasına Karar Verildi, Tasfiye Başlıyor!

Sıcak Gelişme! Bitcoin Yatırımcısı 3AC’nin İflasına Karar Verildi, Tasfiye Başlıyor!

Takip et

Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkeme, son birkaç haftadır sıkıntılı günler geçiren önde gelen kripto para fonu Three Arrows Capital’ın tasfiyesine karar verdi.

Sky News’in haberine göre 27 Haziran’da Three Arrows Capital’ın tasfiyesine karar verilmesi için mahkemeye başvuruldu. Mahkeme de söz konusu şirketin tasfiyesi için bir emir çıkardı.

Singapur merkezli 3AC’nin iflası küresel danışmanlık merkezi Teneo tarafından yönetilecek. Alacaklıların alacaklarına ne şekilde ulaşacağına dair detaylar henüz netleşmedi.

Şirketin varlıklarının satışı veya başka bir firma tarafından kurtarılması gibi seçenekler tasfiye memurları tarafından değerlendirilecek.

Mayıs ayındaki TerraUSD (UST) ve LUNA çöküşünden sert bir şekilde etkilenen 3AC’nin tasfiyesiyle ilgili söylentiler Haziran ayı başlarında çıktı.

Kripto para analistleri, şirketin tasfiyesinin son yıllarda muazzam bir hızla büyüyen kripto para sektöründe önemli bir an olacağını ve mevcut kripto kışı koşullarında kripto paralar için daha kötü bir senaryonun yaşanabileceğini düşünüyor.

Hatırlanacağı üzere Three Arrows Capital’ın yaşadığı krizden sonra kripto para borç verme platformu Voyager Digital, 3AC’den 15.240  Bitcoin (BTC) ve 350 milyon USDC‘lik krediyi Haziran ayı sonuna kadar ödemesini istemişti.

Ancak beklenen ödemeyi alamayan Voyager, 3AC için bir temerrüt bildirimi yayınladı.

İlgili Haber
Voyager 15 bin Bitcoin'i ve 350 Milyon USDC'yi Geri İstedi!
İlgili Haber
Three Arrow Capital'a Verilen Bitcoin Ödeme Süresi Doldu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Nazare

Bildirim açık olması çok çok çok işime yaradı.. 🥰 Okur okumaz nakitte geçtim.. Teyit bile etmeden.. Teşekkürler. 😋

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları