Kripto HaberleriBorsaSıcak Gelişme: BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu!

Sıcak Gelişme: BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FTX’in çöküşüyle derinleşen kripto para krizinde yeni bir gelişme yaşandı ve BlockFi Chapter 11 iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu

Şirketten bir kaynak yaptığı açıklamada, BlockFi’nin bugün ilerleyen saatlerde Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulunacağını söyledi.

Kaynak, kripto para kredi kuruluşunun ayrıca personelinin büyük bir bölümünü işten çıkardığını söyledi.

“BlockFi Inc. ve sekiz yan kuruluşu bugün, işlerini istikrara kavuşturmak ve şirkete tüm müşteriler ve diğer paydaşlar için değeri en üst düzeye çıkaran kapsamlı bir yeniden yapılandırma işlemi gerçekleştirme fırsatı sağlamak için New Jersey Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi’nde ABD İflas Kanunu’nun Chapter 11 kapsamında gönüllü dava başlattı.

Yeniden yapılandırma çabalarının bir parçası olarak şirket, FTX ve ilişkili tüzel kişiler dahil olmak üzere karşı taraflarının BlockFi’a borçlu olduğu tüm yükümlülükleri geri almaya odaklanacaktır. FTX’in yakın zamanda çökmesi ve ardından devam eden iflas süreci nedeniyle şirket, FTX’ten geri kazanımların gecikeceğini beklemektedir.”

İlgili Haber
BlockFi, Faaliyetlerini Duraklatmaya Devam Ediyor

Şirketin mali danışmanı Berkeley Research Group’tan Mark Renzi son gelişme ile ilgili şunları söyledi:

“FTX’in çöküşüyle birlikte BlockFi yönetim ekibi ve yönetim kurulu, müşterileri ve şirketi korumak için derhal harekete geçti. Şirket, kuruluşundan bu yana kripto para endüstrisini olumlu yönde şekillendirmek ve sektörü ilerletmek için çalıştı. Şirket, tüm müşteriler ve diğer paydaşlar için en iyi sonucu elde edecek şeffaf bir süreci dört gözle bekliyor.”

Kullanıcıların platforma boştaki kripto paralarını yatırarak getiri elde etmelerini sağlayan BlockFi, ilk olarak FTX’in iflas başvurusunda bulunduğu gün olan 11 Kasım’da para çekme işlemlerini durdurdu. BlockFi o tarihte yazdığı bir mektupta şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dünyanın geri kalanı gibi biz de bu durumu Twitter aracılığıyla öğrendik. FTX ve Alameda ile ilgili haberler karşısında şok olduk ve dehşete düştük.”

Platformun faaliyetleri şu anda duraklatılmış durumda. Şirketin açıklamasına göre BlockFi’ın elinde 256.9 milyon ABD doları nakit bulunmaktadır ve bu tutarın yeniden yapılandırma süreci boyunca belirli operasyonları desteklemek için yeterli likidite sağlaması beklenmektedir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Allah belasını versin hepsinin mk

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay