coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiSıcak Gelişme: Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye'nin Not Görünümünü Negatiften Durağana Güncelledi

Sıcak Gelişme: Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye’nin Not Görünümünü Negatiften Durağana Güncelledi

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notu görünümünü negatiften durağana revize etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings, Türkiye’nin uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notunun (IDR) görünümünü negatiften durağana çevirdiğini, IDR’sini ise ‘B’ olarak koruduğunu açıkladı.

Fitch Ratings tarafından Perşembe günü yayınlanan basın açıklamasına göre, görünümün revize edilmesi, yakın vadeli makro-finansal istikrar risklerini azaltan ve ödemeler dengesi baskılarını hafifleten daha geleneksel ve tutarlı bir politika bileşimine dönüşü yansıtıyor.

İlgili Haber  Yatırım Şirketi Kurucusu, Enerji Maliyetine Göre Bitcoin'in Olması Gereken Fiyat Seviyesini Açıkladı

Fitch Ratings, enflasyonu düşürmeye yönelik politika ayarlamasının büyüklüğü, uzun ömürlülüğü ve başarısı konusunda hala belirsizlik olduğunu belirtti.

Kuruluş ayrıca Türkiye’nin bir kreditör olarak güçlü yönlerini de vurguladı. Fitch Ratings, olumlu tarafta Türkiye’nin emsallerine göre düşük genel hükümet borcuna, dış piyasaya erişim kaydına ve yönetilebilir borç geri ödeme profiline dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail