Kripto HaberleriBitcoinŞok Grafik: Bitcoin Halving Olayından Önce 3.000 Dolar'a Kadar Gerileyebilir

Şok Grafik: Bitcoin Halving Olayından Önce 3.000 Dolar’a Kadar Gerileyebilir

Takip et

Bitcoin algoritması belirli aralıklarda madenciler tarafından ödül olarak kazanılan BTC miktarını yarı oranında azaltıyor. Bir sonraki halving, (yani madencilik ile kazılan blok ödülünün yarılanma olayı) Bitcoin’de uzun süreli sert bir düşüşü tetikleyebilir. Halving her 210.000 blok çıkarılmasından sonra gerçekleşiyor.

Bir grafik ile yapılan iddiaya göre, Bitcoin’in 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşmesi öngörülen halving olayından önce 3.000 dolara kadar düşmesi öngörülüyor. Grafiğe göre Bitcoin 2020’nin Mayıs ayına kadar gerileme yaşayacak ve sonunda 3.000 dolar seviyesine kadar düşecek.

Daha önceki halving durumları incelendiğinde o süreçten önce hep düşüş eğiliminde olan BTC fiyatı, yarılanma durumu yaşandıktan sonra yükseliş trendine geçmiş.

Öngörülen bu duruma birçok kişi tarafından tepkiler gelse de, durumun mümkün olabileceği topluluk tarafından konuşulan konular arasında.

Ayrıca herkesin kafasında şimdiden halving olayından sonra madencilerin nasıl etkileneceğini sorusu var. Bu durum madenciler için daha az kazanç sağlamak anlamına geliyor. Fakat geçmişte olduğu gibi BTC fiyatı yükselir ya da daha güçlü madencilik cihazları piyasaya çıkarılırsa, madenciler bu durumdan olumsuz etkilenmeyecek.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları