coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSolana (SOL) Ağında Beklenen Airdrop Dönemi Başladı: Kullanıcılardan Tepki Var

Solana (SOL) Ağında Beklenen Airdrop Dönemi Başladı: Kullanıcılardan Tepki Var

Solana ekosisteminin en fazla beklenen airdroplarından biri resmi olarak başlatıldı. Ancak token dağılımı ile ilgili tepkiler var.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Solana (SOL) blockchain’i üzerinde faaliyet gösteren merkeziyetsiz borsa (DEX) agregatörü Jupiter, JUP tokeni airdrop’u için ilk talepleri başlattı.

Airdrop, toplam 10 milyar JUP token arzının %40’ını dört aşamada dağıtmayı hedefliyor. İlk aşamada, 2 Kasım tarihindeki snapshot gününe kadar protokol üzerinde en az 1.000 dolarlık takas hacmi gerçekleştiren kullanıcılara bir milyar Jupiter altcoini dağıtılacak.

Ancak bazı kullanıcılar, cüzdanlarının yaşı ve yıllar boyunca protokolü yoğun bir şekilde kullanmaları nedeniyle daha fazla token almaları gerektiğini savunarak çeşitli platformlarda kendilerine yapılan dağıtımdan duydukları memnuniyetsizliği dile getirdiler.

İlgili Haber  FTX ve Alameda İflas Cüzdanları Yine Aktif: Bugün 9 Altcoinden 22 Milyon Dolarlık Daha Sattılar!

Projenin Meow takma adıyla bilinen kurucusu, ilk aşamada tokenlerin %2’sinin tüm cüzdanlara dağıtılacağını, %7’sinin ise “düzeltilmiş hacme dayalı puanla, kademeli puana dayalı bir dağıtımla” tahsis edileceğini açıkladı. Discord ve Twitter’daki topluluk üyelerinin yanı sıra geliştiricilere de %1’lik ek bir pay tahsis edilecek.

Meow, “Bu dağılımın güçlü kullanıcıları ve katkıda bulunanları önemli ölçüde daha fazla ödüllendireceğine ve muhtemelen diğer herkese geri dönmek ve etkileşimde bulunmak için bir neden vereceğine inanıyoruz” dedi.

Ekim ayı itibariyle Jupiter, 35 milyar dolarlık kümülatif işlem hacmine aracılık etti ve bu hacmin %80’i tüm cüzdanların yalnızca %0.2’si tarafından oluşturuldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail