binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSolana (SOL) Rekorlarına Bir Yenisini Daha Ekledi! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Solana (SOL) Rekorlarına Bir Yenisini Daha Ekledi! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kripto para birimi Solana, yalnızca piyasaya hakim olmakla kalmıyor, aynı zamanda ağ etkinliğinde de rekorlar kırıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda etkileyici fiyat artışıyla manşetlere çıkan kripto para birimi Solana, yalnızca piyasaya hakim olmakla kalmıyor, aynı zamanda ağ etkinliğinde de rekorlar kırıyor.

Solana, Fiyat Artışının Ortasında Rekor Kıran Aylık Metriklere Ulaştı

FTX’in çöküşünün ardından 10 doların altına önemli bir düşüş yaşadıktan sadece bir yıl sonra 100 doları aşan coinin hızlı yükselişi, kripto topluluğunda bir heyecan yaşattı.

Solana ağındaki aktif adres sayısı Kasım ayına kıyasla yaklaşık %50 artarak 15,6 milyonun üzerine çıktı. Bu rakam, aynı yılın Ocak ayında kaydedilen 15.2 milyonluk bir önceki rekoru geride bıraktı.

Eş zamanlı olarak, Solana ağındaki yeni adreslerin sayısı da Aralık ayında kaydedilen 6.8 milyon ile rekor seviyeye ulaştı. Bu rakam, Mayıs 2023’te kaydedilen 6,6 milyonluk bir önceki rekoru da geçti.

Bu ölçümler ağın artan popülaritesini ve kullanıcı katılımını gösterirken, oylama dışı işlemlerin henüz Kasım ayı rakamlarını geçmemiş olması dikkat çekicidir.

İlgili Haber  Bitcoin ETF Onayı İçin Geri Sayım Sürerken Bu Ülke ETF Merkezi Olmaya Hazırlanıyor!

Solana ağında, oylama dışı işlemler, para gönderme veya akıllı sözleşmeleri tetikleme gibi eylemleri içerdiğinden çok önemlidir ve gerçek kullanıcı etkinliğinin önemli bir göstergesi olarak kabul edilir.

Solana (SOL) Son Durum

Solana yaşadığı son yükselişlerle Tether’den sonra işlem hacmine göre en büyük 4. kripto para ünvanını eline aldı.

Öte yandan 110 dolar gibi önemli bir direncin üstüne çıkan SOL, burada kalıcılık sağlaması durumunda daha da yüksek seviyeler görebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail