Cardano

Solana (SOL) Sonrasında Herkesin Radarındaki Bu Kripto Para da Rekor Kırdı!

Cardano, tüm zamanların rekorunu kırdı.

Kripto para piyasası kötü ilerleyen gidişata ilk olarak toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) yükselişi ve güncellemesi ile dur dedi. Bunun devamında NFT çılgınlığı sayesinde Solana’nın ön plana çıktığı ve tüm zamanların rekorunu çıktığı görüldü. Uzmanların tahminleri ise doğru çıktı ve Solana’nın devamında beklenen bir kripto para birimi rekor kırdı.

Cardano İçin Hedef Ne?

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Cardano (ADA), Coinmarketcap verilerine göre son 24 saat içerisinde %20 yükseliş elde ederek tüm zamanların rekorunu kırdı. Cardano fiyatı 2,55 dolar seviyesine kadar çıktı ve kendi rekorunu resmen tazeledi. Bunun temel sebebi ise Cardano’nun yaklaşan güncellemesi ve piyasadaki beklenti olabilir.

Cardano yatırımcıları Alonzo hard forku için Eylül ayını bekliyor ve Cardano CEO’su Charles Hoskinson’ın bu duyurusu kesinlikle beklenen performansı gösterdi. ADA, mayıs ayında sert düşüş öncesinde en çok 2,47 dolara kadar gelebilmişti ve artık bunun bile önüne geçti.

ADA’nın aslında akıllı kontrat duyurusu ile fiyat yeniden 2 doların üzerine çıkmıştı ve şimdi eylül ayı yaklaştıkça bu ralli sürüyor. Tabii ki Solana’nın rekorundan sonra akıllı kontrat desteğine sahip olacak bir diğer proje olarak görülen Cardano’nun böyle bir beklenti oluşturması ve yatırımcıların alım baskısı ile fiyatı yükseltmesi de oldukça olağan.

Grafik Ne Diyor?

Grafik üzerinde fibonacci uygulandığında bir sonraki önemli direncin 2.80 dolar seviyeleri olduğu ve bu direnci sırasıyla 3 ve 3.30 doların takip ettiği görülüyor. Özellikle piyasadaki olumlu havanın devam etmesi durumunda yükselişlerin devam edebileceği ifade ediliyor. Düşüş senaryosunda ise yatırımcıların stop olabileceği seviye 2.26 dolar seviyeleri olarak görülüyor. Zira bu seviyenin kırılmasıyla 1.90 dolarlara kadar bir düşüş görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu