binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSon Dakika! ABD Adalet Bakanlığı Kripto Para Borsası KuCoin ve İki Kurucusuna...

Son Dakika! ABD Adalet Bakanlığı Kripto Para Borsası KuCoin ve İki Kurucusuna Dava Açtı!

ABD Adalet Bakanlığı Önde Gelen Küresel Kripto Para Borsası KuCoin ve Kurucularından İkisine Banka Gizliliği Yasasını ihlal ve Lisanssız Para Aktarımı Suçlarıyla Suçladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) önde gelen küresel kripto para borsası KuCoin ve kurucularından ikisine Banka Gizliliği Yasasını ihlal ve Lisanssız Para Aktarımı suçlarıyla suçladı ve dava açtı.

ABD Adalet Bakanlığı yaptığı duyuruda KuCoin ve kurucularından Chun Gan ve Ke Tang’in KuCoin’i dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri haline getirmek ABD Kara Para Aklamayla Mücadele Yasalarını ihlal ettiğini iddia etti.

Bu noktada New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams ve New York İç Güvenlik Soruşturmaları Saha Ofisi’nden (“HSI”) Sorumlu Özel Ajan Vekili Darren McCormack, KuCoin ve kurucuları Chun Gan ve Ke Tang hakkında iddianame düzenlendiğini söyledi.

Bu iddianameye göre Kripto para borsası KuCoin ve kurucuları Chun ve Ke Tang lisanssız para aktarma işi yürütmek için komplo kurmak ve Banka Gizliliğini ihlal etmek için komplo kurmakla suçlanıyor.

ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams Kucoin davası hakkında şunları söyledi:

“Bugünkü İddianamede iddia edildiği gibi, KuCoin ve kurucuları, önemli sayıda ABD kullanıcısının KuCoin platformunda işlem yaptığı gerçeğini kasıtlı olarak gizlemeye çalıştı.

Gerçekten de KuCoin’in, milyarlarca dolarlık günlük işlem ve trilyonlarca dolarlık yıllık ticaret hacmiyle dünyanın en büyük kripto para birimi türevlerinden ve spot borsalarından biri olmak için büyük ABD müşteri tabanından yararlandığı iddia ediliyor.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki benzersiz fırsatlardan yararlanan KuCoin gibi finans kuruluşlarının, suçları ve yolsuzluk finansman planlarını tespit edip ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için ABD yasalarına da uyması gerekiyor. Ancak KuCoin’in kasıtlı olarak bunu yapmamayı seçtiği iddia ediliyor.

İddialara göre sanıkların temel kara para aklamayı önleme politikalarını bile uygulama konusunda başarısız oldu ve KuCoin’in finansal piyasaların gölgesinde faaliyet göstermesine ve yasa dışı kara para aklama için bir sığınak olarak kullanılmasına izin verdi.

Bugünkü İddianame diğer kripto para borsalarına da açık bir mesaj göndermeli: ABD’li müşterilere hizmet vermeyi planlıyorsanız, ABD yasalarına açık ve basit bir şekilde uymalısınız.”

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail