coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: Binance 4.3 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek - Binance CEO'su CZ...

Son Dakika: Binance 4.3 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek – Binance CEO’su CZ Suçunu Kabul Ederek İstifa Ediyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Konuya yakın olan kişilere göre, en büyük küresel kripto para borsası olan Binance’in CEO’su CZ, şirketin faaliyetlerine devam etme kabiliyetini koruyabilecek bir anlaşma ile istifa etmeyi ve ABD’nin kara para aklamayı önleme gerekliliklerini ihlal etmekten suçlu olduğunu kabul etmeyi planlıyor.

Söz konusu kaynaklar, Changpeng Zhao’nun bugün ABD saatiyle öğleden sonra Seattle federal mahkemesine çıkacağını ve savunmasını yapacağını söyledi. Kişiler, Zhao’nun sahibi olduğu Binance’in de suçlamaları kabul edeceğini ve toplamda 4.3 milyar dolar tutarında para cezası ödemeyi kabul edeceğini, bunun da düzenleyiciler tarafından yapılan hukuki iddiaları çözecek tutarları içerdiğini söyledi.

Anlaşma, Zhao’nun Binance’deki çoğunluk hissesini korumasına izin verecek, ancak şirkette yönetici rolü üstlenemeyecek. Daha sonraki bir tarihte cezasını çekecek.

Sonuç, savcıların Seyşeller merkezli bir kripto türevleri ticaret borsası olan BitMEX’in yöneticilerine karşı açtığı daha önceki bir davaya benziyor. Eski CEO’su Arthur Hayes, kara para aklamayı önleme yasasını ihlal etmekten suçlu bulunmuş ve daha sonra altı ila 12 aylık olası bir hapis cezasından kaçınarak iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail