Ana SayfaBitcoinSon Dakika! Bitcoin'e Tesla Dumpı! Tesla Ne Kadar Bitcoin Sattı? İşte Satış...

Son Dakika! Bitcoin’e Tesla Dumpı! Tesla Ne Kadar Bitcoin Sattı? İşte Satış Fiyatı!

Takip et

Tesla bilançosunun bugün açıklanacağını daha önce bildirmiştik.

Tesla’nın son bilanço verilerine göre elindeki Bitcoin’lerin %75’lik kısmı satıldı.

963 milyon dolarlık Bitcoin satan Tesla’nın satımları ortalama 29.000$ seviyelerinden yapıldığı anlaşıldı.

Tesla’nın bilançosunu açıklamasının ardından Bitcoin 23.000$ seviyelerine kadar gerileyerek 750 dolarlık ani bir düşüş yaşadı.

Bilançoda Bitcoin satışlarına dair şu ifadeler kullanıldı:

“Çeyrek sonu nakit, nakit benzerleri ve kısa vadeli menkul kıymetler, esas olarak 621 milyon dolarlık serbest nakit akışı nedeniyle ikinci çeyrekte sırayla 902 milyon dolar artarak 18.9 milyar dolara yükseldi ve 402 milyon dolarlık borç geri ödemeleriyle kısmen dengelendi.

2. çeyreğin sonu itibariyle  Bitcoin alımlarımızın yaklaşık %75’ini fiat para birimine dönüştürdük. 2. Çeyrekteki bu satışlar bilançomuza 936 milyon dolar nakit ekledi.”

Tesla’nın Bitcoin’lerini satması beklenmeyen bir durumdu. Market şimdilik buna aşırı tepki vermemiş gibi görünüyor. Zira Tesla’nın Bitcoin’lerini satmasının etkisinin çok daha derin olması bekleniyordu.

Bu sürpriz bilanço sonrası gözler Elon Musk’ın yapacağını açıklamalara çevrildi. Musk önceki açıklamalarında Tesla’nın elmas ellere sahip olduğunu vurguluyordu. Bu düşüncelerini neyin değiştirdiği merak konusu oldu.

Son dakika gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip etmeyi unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları