binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: CFTC, Kucoin Şikayetinde Bitcoin Dışında Ethereum ve Litecoin'in de Emtia...

Son Dakika: CFTC, Kucoin Şikayetinde Bitcoin Dışında Ethereum ve Litecoin’in de Emtia Olduğunu Söyledi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bugün kripto para borsası Kucoin’e dava açan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), suç duyurusunda Bitcoin’e ek olarak Ethereum ve Litecoin’in de emtia vasfı taşıdığını bildirdi.

Emtia olarak nitelendirilen varlıklar, kripto paralara karşı sert tutumuyla tanınan SEC yerine CFTC tarafından regüle ediliyor. Bununla birlikte SEC, kısa bir süre önce Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırma çalışmalarına girişmişti.

SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin dışındaki tüm kripto paraların birer menkul kıymet olduğunu savunuyor ancak bu yıla kadar ETH için daha ılımlı bir tavır izlemişti.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu bugün kripto para borsası Kucoin’i yasadışı bir dijital varlık türev borsası işletmekle suçladığını savunmuştu.

CFTC yaptığı açıklamada, Kucoin’in kuruma kaydolmadan emtia vadeli işlemleri, takaslar ve diğer emtia işlemleri için emir talep ettiğini ve kabul ettiğini kaydetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail