binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiSon Dakika: Merakla Beklenen FED Toplantı Tutanakları Yayınlandı - İşte Tüm Detaylar

Son Dakika: Merakla Beklenen FED Toplantı Tutanakları Yayınlandı – İşte Tüm Detaylar

FED'in bir önceki toplantısının detaylarının yer aldığı tutanaklar yatırımcılar ile paylaşıldı. İşte tüm içerik detayı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

19-20 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen son Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında, FED, Temmuz projeksiyonuna kıyasla daha güçlü bir ekonomik tahmin sundu ve bu esnekliği güçlü tüketici ve iş harcamalarına bağladı.

Toplantı tutanakları, birçok katılımcının politika faizinin tepe noktasında ya da tepe noktasına yakın olması nedeniyle odak noktasının potansiyel yüksekliğinden ziyade kısıtlayıcı oranların süresine kayması gerektiğine inandığını ortaya koydu. Birçok katılımcı ayrıca veri oynaklığı ve olası veri revizyonları nedeniyle ilave sıkılaştırma kararlarında dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

İlgili Haber  Bir Stablecoin Daha 1 Dolara Olan Sabitini Kaybetti: 0.54 Dolardan İşlem Görüyor

Katılımcılar, ekonomik dengenin yeniden sağlanması için trendin altında büyüme ve daha yumuşak bir işgücü piyasasının gerekli olduğunu kabul etti. Ayrıca, faiz indirimleri başladıktan sonra bile bilanço küçülmesinin bir süre daha devam edebileceğini belirttiler.

Enflasyon toplantı sırasında önemli bir endişe kaynağı oldu ve katılımcılar tarafından kabul edilemez derecede yüksek olarak değerlendirildi. Fiyat baskılarının azaldığından emin olmak için daha fazla kanıta ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir oldular. Katılımcıların çoğu enflasyona yönelik yukarı yönlü riskler görmeye devam etti.

Tutanaklar, ekonominin gelecekteki seyrine ilişkin yüksek düzeyde belirsizliğin altını çizerken, birçok katılımcı ekonomik faaliyete yönelik aşağı yönlü risklerin devam ettiğini ve işsizlik oranına yönelik yukarı yönlü risklerin bulunduğunu belirtti.

Genel olarak, FED’in Eylül ayı politika toplantısına katılanlar, FOMC’nin hedeflerine ulaşılmasına yönelik risklerin daha çift taraflı hale geldiğini değerlendirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail