blank
XRP

SON DAKİKA: Ripple, SEC’ye Karşı Bir Zafer Daha Elde Etti

Mahkeme, SEC'nin bir talebini daha reddetti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada bir konu daha Ripple lehine sonuçlandı. Ripple, ABD’nin menkul kıymet regülatörüne karşı aldığı bu yeni zafer ile XRP fiyatını da hareketlendirdi.

 

Ripple İçin “Oyun Bitmedi”

Ripple ve SEC davasına bakan Hakim Sarah Netburn, SEC’nin son talebini reddetti. SEC, Ripple’ın daha önceki yıllarda XRP hakkında aldığı yasal danışmanlık hizmetlerinin sonuçlarının açıklanmasını talep etmişti.

Netburn, verdiği son kararla ise Ripple’ın itirazını haklı bularak SEC’nin söz konusu sonuçlara erişimini reddetti. SEC Avukatı Jorge Tenreiro, bu talebin kabul edilmesi durumunda Ripple için her şeyin bitebileceğini vurgulamıştı ve korkulan senaryo gerçekleşmedi.

Ünlü avukat Jeremy Hogan konu hakkında yaptığı açıklamada bunun çok önemli bir karar olduğunu vurguladı. Hogan, özellikle davaya bakan Netburn’ün “Ripple’ın XRP hakkındaki subjektif görüşlerinin adil uyarı savunması ile ilgili olmadığını” vurgulamasına dikkat çekerek, bunun önemli olduğunu vurguladı. Hogan’a göre bu ifade aslında SEC’nin Ripple savunmasını aşmak için kullanmayı planladığı yolu da tamamen tıkadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu