BorsaHaberler

Son Dakika: Dünyaca Ünlü Bitcoin Borsası Upbit Hacklendi! Kayıp 50 Milyon Dolar

Bir süredir Upbit hakkında hacklendiği yönünde iddialar medyanın gündemini meşgul etmişti. Gerçeklik kazanmayan iddialar borsanın yaptığı açıklamayla kesinleşti.

Sabah saatlerinde ortaya atılan iddia Upbit borsasını hacklendiği yönündeydi. Son zamana kadar gerçeklik kazanmayan iddia borsadan gelen açıklama ile gerçeklik kazandı.

An itibarı ile borsadan gelen açıklamada açıkça bir “saldırıya uğradık” ifadesi kullanılmasa da 342.000 ETH’nin sistemden kaybedildiği doğrulanmış oldu.

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük 30 borsası arasında yer alan Güney Kore merkezli borsa, birçok Çin’li yatırımcıyı da bünyesinde bulunduruyor.

Yaklaşık 50 milyon değerindeki 342.000 ETH’nin bilinmeyen cüzdanlara aktarıldığını ifade eden borsa yetkilileri bunun fark edilmesi durumunda hemen müdahale edildiğini ve borsada çekme, yatırma gibi işlemlerin dondurulduğunu açıkladı. Yetkililer bunu web sitesinden bakım çalışması kapsamında yaptığını duyurdu.

Konu ile ilgili şirket Upbit şirketinin bağlı olduğu Dunamu CEO’su Lee Seok-woo “Varlıklarınızın zarar görmemesini sağlamak için, bilinmeyen cüzdanlara aktarılan 342.000 ETH mağdur olan kişilere geri verilecek ve bu tutar karşılanacak” dedi. Ayrıca bu sürecin en az 2 hafta süreceğini de sözlerine ekledi.

Mağdur olan ve hesaplarından ETH çalınan birçok kişi olduğu sosyal medya hesaplarına yansıyor. Upbit’in bu zararı karşılayacağı ifade edilse de haberden sonra BTC 7000 doların altına gerileyerek 6850 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu