coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSoruşturma Geçiren Bitcoin Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu!

Soruşturma Geçiren Bitcoin Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu!

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonunca yürütülen bir soruşturma sonrası bir Bitcoin borsası daha işlemlerini durdurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından yürütülen bir soruşturmanın ardından, Hong Kong merkezli kripto para borsası JPEX alım satım işlemlerini durdurdu.

Hong Kong Kripto Borsası JPEX Alım Satım İşlemlerini Durdurdu

Bu hamle, borsa ile ilişkili bir kişinin tutuklanmasının ardından geldi. South China Morning Post’un (SCMP) haberine göre Hong Kong polisi, gerekli lisansa sahip olmadan faaliyet gösterdiği iddia edilen JPEX ile ilgili toplam 83 şikayet aldı.

SFC, JPEX’in Hong Kong’da gerekli lisansa sahip olmadan faaliyet gösterdiğini ve bunun da borsanın meşruiyeti ve mevzuata uygunluğu konusunda endişelere yol açtığını belirtti.

Bu iddialar SFC tarafından kapsamlı bir soruşturma başlatılmasına neden olmuştu.

Ortaya çıkan duruma yanıt olarak JPEX, şu anda karşı karşıya oldukları zorlukları açıklayan bir bildiri yayınladı.

Borsa, kendi görüşlerine göre fonları haksız yere donduran ve müzakere için ek bilgi talep eden üçüncü taraf piyasa yapıcılarla ilgili sorunların altını çizdi.

İlgili Haber  Dikkat: Yeni Haftada 17 Altcoinde Yüklü Token Kilit Açılışı Var! İşte Gün Gün Saat Saat Listesi

Bu durum likidite kısıtlamalarına ve günlük operasyonel maliyetlerde kayda değer bir artışa neden olarak işlerin yürütülmesinde önemli zorluklara yol açtı.

Bu likidite kısıtlamaları göz önüne alındığında, JPEX önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren Earn Trading arayüzündeki tüm işlemleri listeden çıkarma kararı aldı.

Ayrıca borsa, para çekme ücretlerini ayarlamak için aktif olarak çalışıyor ve Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon (DAO) olmaya yönelik bir yeniden yapılandırma hamlesini değerlendiriyor.

Tayvan’dan gelen raporlar, JPEX’in Taipei ofisinin yakın zamanda boşaltıldığını ve yerel yetkililerin borsa ile ilişkili Tayvanlı nüfuz sahipleriyle görüştüğünü gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları