BitcoinHaberlerKripto Para

SPK’dan Bitcoin ve Kripto Paralara Düzenleme Geliyor!

Sermaye Piyasası Kurulunun Türkiye'deki kripto para yatırımcılarının yasal hakkını korumak için birtakım inceleme ve düzenlemeler yaptığı ifade edildi.

Kripto para denince akla ilk gelen ülkelerden birisi şüphesiz Türkiye. Nüfus oranına göre bakıldığında ciddi oranda kripto para yatırımcısı bulunan Türkiye, bu özelliği ile tüm kripto para şirketlerinin son zamanlarda ilgisini üzerine çekmeyi başardı.

Türkiye’de yaklaşık 1 milyon yatırımcısının olduğu tahmin edilen kripto paralar hakkında herhangi bir yasal düzenleme olmaması nedeniyle endişeler her geçen gün artıyor. Yapılan habere göre özellikle kurumsal yatırımcılar altyapı ve düzenleme eksikliği olmasından dolayı SPK’ya başvurdu ve bu konuda bir denetim yapılması gerektiği çağrısında bulundu.

SPK’nın ise bu çağrıyı dikkate alarak çalışmalara hızlı bir şekilde başladığı öğrenildi.

Son zamanlarda tüm dünyanın kripto paralar ile ilgili birtakım düzenleme ve regülasyon işlemleri yaptığı görülürken bu düzenlemelerden artık kripto paraların dünyada kabul edilmiş bir varlık olduğu anlaşılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu