BitcoinHaberlerKripto Para

SPK’dan Bitcoin ve Kripto Paralara Düzenleme Geliyor!

Sermaye Piyasası Kurulunun Türkiye'deki kripto para yatırımcılarının yasal hakkını korumak için birtakım inceleme ve düzenlemeler yaptığı ifade edildi.

Kripto para denince akla ilk gelen ülkelerden birisi şüphesiz Türkiye. Nüfus oranına göre bakıldığında ciddi oranda kripto para yatırımcısı bulunan Türkiye, bu özelliği ile tüm kripto para şirketlerinin son zamanlarda ilgisini üzerine çekmeyi başardı.

Türkiye’de yaklaşık 1 milyon yatırımcısının olduğu tahmin edilen kripto paralar hakkında herhangi bir yasal düzenleme olmaması nedeniyle endişeler her geçen gün artıyor. Yapılan habere göre özellikle kurumsal yatırımcılar altyapı ve düzenleme eksikliği olmasından dolayı SPK’ya başvurdu ve bu konuda bir denetim yapılması gerektiği çağrısında bulundu.

SPK’nın ise bu çağrıyı dikkate alarak çalışmalara hızlı bir şekilde başladığı öğrenildi.

Son zamanlarda tüm dünyanın kripto paralar ile ilgili birtakım düzenleme ve regülasyon işlemleri yaptığı görülürken bu düzenlemelerden artık kripto paraların dünyada kabul edilmiş bir varlık olduğu anlaşılıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu