coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumSpot Ethereum ETF'ler Ne Kadar ETH Satın Alacak? Bitcoin'deki Performans Görülecek Mi?...

Spot Ethereum ETF’ler Ne Kadar ETH Satın Alacak? Bitcoin’deki Performans Görülecek Mi? Bloomberg Analistleri Açıkladı

Yakında piyasaya sürülecek olan Ethereum Spot ETF'leri ne kadar ETH toplayacak? İşte analistlerin tahminleri.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, spot Ethereum ETF’lerine yönelik potansiyel talep konusunda iyimser olduklarını ifade etti.

Bitwise tarafından düzenlenen bir röportajda Seyffart, Ethereum ETF’lerinin spot Bitcoin ETF’lerinin yaşadığı talebin %20 ila %25’ini görmesini beklediğini belirtti. Balchunas ise talebin %15 ila %20 civarında olacağını tahmin ediyor.

Seyffart’ın “indirim” olarak adlandırdığı tahmini, Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’in 1.4 trilyon dolarlık piyasa değerinin yaklaşık %30’u olduğu gerçeğine dayanıyor. Talepteki farkı her bir ürünün sınırlamalarına bağlıyor. Ethereum sahiplerinin aksine, Ethereum ETF yatırımcıları getiri elde etmek için stake etme işleminde bulunamayacak. Ayrıca, Ethereum’un zincir üzerindeki gelişmiş hizmetlerine ETF yatırımcıları erişemeyecek.

İlgili Haber  Kripto Para Düzenlemesi Bu Hafta TBMM Gündemine Geliyor: İşte Detaylar

Seyffart, “Bir ETF içerisindeki Ethereum ile Ethereum’un kendisi arasındaki fark, ETF içindeki Bitcoin ile asıl Bitcoin arasındaki farktan biraz daha geniş” dedi.

Seyffart ayrıca, şu anda ABD’deki vadeli işlem ETF’lerine kıyasla varlıkların sadece %12’sini elinde bulunduran Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin bir tahmin için “iyi bir örnek” sağlamadığını belirtti. Bununla birlikte, yabancı piyasalardaki Ethereum vadeli işlem ETF’leri, Bitcoin vadeli işlem ETF’leriyle orantılı olarak varlıkların %20 ila %30’unu elinde tutuyor.

Bu sınırlamalara rağmen Seyffart, spot Ethereum ETF’lerinin, spot Bitcoin ETF lansmanları kadar büyük olmasa da “büyük lansmanlara” sahip olacağını öngörüyor. “Talep olacak” diye sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları