blank
BlockchainHaberler

Starbucks, Müşterilerine Blockchain İle “Şeffaflık” Hizmeti Sunuyor!

ABD'li kahveseverler artık favori kahvelerinin izini sürebilecek!

Ünlü kahve zinciri Starbucks, yeni bir Blockchain hamlesiyle gündeme geldi. Amerika menşeli çokuluslu şirket, bundan böyle müşterilerinin Blockchain teknolojisi sayesinde kahveleri hakkında çok daha fazla bilgiye erişebilmelerini sağlayacak.

Microsoft tarafından geliştirilen Blockchain teknolojisini kullanan şirket, ABD’deki müşterilerinin favori kahvelerinin çekirdeklerinin hangi aşamalardan geçip kendilerine nasıl ulaştığı bilgisine erişebilmeleri için özel kodlardan yararlanacaklar.

Artık tüm dünyadaki tüketiciler ne yiyip içtikleri dahası tükettikleri ürünlerin güvenilir olup olmadığı hakkında daha fazla bilgiye erişmek istiyor. Bu da birçok gıda şirketini yeni hizmetler sunma noktasında harekete geçemeye zorunlu kılıyor. Starbucks da müşterilerine sunduğu şeffaflık hizmetini bir üst boyuta taşımak adına 20 yıldır beraber çalıştıkları her kahve çiftliğinin izini doğru sürmeyi başarmanın ve müşterilerine bu yönde de hizmet sunabilecek olmanın gururunu yaşıyor.

Amerika’daki müşteriler bu haftadan itibaren kendilerine verilen kodlar sayesinde kahvelerinin izini sürebilecekler. Söz konusu hizmetin özellikle genç kahveseverlerin ilgisini çekmesi bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu