Kripto HaberleriBorsaŞu Ana Kadarki En Büyük DeFi Saldırısı Yaşandı!

Şu Ana Kadarki En Büyük DeFi Saldırısı Yaşandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkeziyetsiz kripto uygulama protokollerinden Lendf.me, şu ana kadarki en büyük DeFi saldırısına uğradı. Platformdan tam 25 milyon dolar hortumlandı. Söz konusu hırsızlık olayı yalnızca 3 saat içinde gerçekleşti. Saldırganlar protokol cüzdanından 25 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum’u cebe indirdi. Saldırı dün TSİ 03.00-06.00’da 9899681. blokta gerçekleşti.

İlgili hırsızlık olayından toplamda kaç yatırımcının etkilendiği, cüzdandaki kripto paraların ne kadarının kurtarıldığı ve saldırının ne şekilde gerçekleştiği henüz netlik kazanmış değil.

Uniswap Da Dün Saldırıya Uğradı! Tesadüf Mü Organize Saldırı Mı?

Merkeziyetsiz borsalardan biri olan Uniswap da dün 300 bin dolarlık bir hacker saldırısına maruz kaldı. imBTC havuzunun Lendf.me’den yalnızca birkaç saat önce saldırıya uğramış olması birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. Olayı duyanların aklına bu iki olay arasında herhangi bir bağlantı olup olmadığı geldi.

Uniswap aslında düzenli olarak güncelleniyor ancak hackerlar ağda bir güvenlik açığı yakalayarak güncelleme sırasında söz konusu olayı gerçekleştirmişler.

Birçok kişi Lendf.me’ye düzenlenen saldırıda da imBTC’nin kullanıldığını düşünüyor çünkü Lendf.me bundan bir süre önce imBTC’yi entegre etmişti ve söz konusu saldırı da imBTC ile gerçekleşti ancak yine de ilgili iddialar hala bir “iddia” olmaktan ileri gidebilmiş değil. dForce kurucusu Mindao Yang ise kullanıcıları şimdilik Lendf.Me’ye herhangi bir varlık göndermemeleri konusunda uyarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları