DogecoinHaberlerKripto Para

Suçluların Yeni Gözdesi: “Dogecoin!”

Yasadışı faaliyetlerde Dogecoin'in kullanımı artıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteklemesiyle de büyük bir hayran kitlesi kazanan popüler mem tokeni Dogecoin (DOGE), bu popülaritesiyle birlikte yasa dışı suçluların da gözdesi oldu.

Blockchain analitik firması Elliptic yayınladığı bir raporda, Dogecoin’in yasal mal ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılmasının yanında yasadışı faaliyetlerde de kullanımının arttığını tespit ettiğini belirtti.

Firma, DOGE’nin çoğunlukla dolandırıcılık, terörün finansmanı ve çocuk cinsel istismarı dahil olmak üzere ciddi suçlarda kullanıldığına dikkat çekti.

Rapor, Temmuz 2021’de İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu tarafından Hamas ile bağlantılı olduğuna ya da terörle ilgili faaliyetlerde kullanıldığına inanılan 84 kripto para adresine karşı yürütülen soruşturmaya atıfta bulunarak, bu kripto adresleri arasında DOGE cinsinden 40.235$ içeren cüzdanlar olduğunu söyledi.

Elliptic ayrıca, yasa dışı suçlular arasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dışında başka kripto paraların da popüler olmaya başlandığına işaret etti.

Aralık 2013’te oluşturulan Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın da pumplamasıyla büyük bir kitleye ulaştı ve popülaritesinde artış yaşadı.

Başlangıçta şaka tokeni olarak çıkmasına rağmen DOGE, Ukrayna hükümeti tarafından Rusya’nın işgaline karşı bağış olarak da kabul edilmesi de dahil olmak üzere ödeme yöntemi olarak da kullanılıyor.

Hatta Elon Musk, Tesla ürünlerinde Dogecoin ödemelerini kabul ettiğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Elon Musk Müjdeyi Verdi, Dogecoin Yüzde 20 Yükseldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu