BlockchainHaberler

Tayland’dan Blockchain Tabanlı Vize Hizmeti Geliyor

Şimdilik 20 ülkeyi kapsayan sistemin bir süre sonra global anlamda hizmet vermesi hedefleniyor.

Tayland kendi geliştirdiği Blockchain tabanlı eVOA (Electronic Visa On Arrival) sistemi sayesinde elektronik vize sistemine geçiş yapacağını açıkladı. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği ülke bu sayede vize işlemlerini hızlandırmayı planlıyor.

20 ülkeden 5 milyon turistin ülkeye geçişini kolaylaştıracak bu yeni sistemin sağlayıcısı eVOA operatörü, söz konusu proje için Avustralyalı seyahat firması ShareRing ve Gateway Services ile ortaklık imzaladı.
Çok yakında hayata geçirilecek olan sistem, özellikle Hindistan ve Çin gibi nüfus yoğunluğu fazla olan ülkelerin vatandaşlarına yoğunlaşmış durumda.

ShareRing CEO’su ve Kurucu Ortağı Tim Bos, hayata geçirmeyi bekledikleri sistem sayesinde dolandırıcılık faaliyetlerinin ve sistematik hataların da önüne geçeceklerini belirtti.

Bu yeni hizmet müşterilere hem hız hem kolaylık sağlayacak

Bos ayrıca Tayland vize işlemlerini çok daha hızlı hale getirecek sistemin şimdilik 20 ülkeyle sınırlı olduğunu, deneme süreçleri başarıyla tamamlanırsa sistemi global anlamda kullanmayı istediklerini ancak böyle bir sistemi hayata geçirebilmenin zaman gerektirdiğini sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu