HaberlerKripto Para

Tek Kullanımlık Plastikler Tarih Mi Oluyor?

ReFork projesiyle tek kullanımlık plastiklere küresel çapta çözüm getirilmesi hedefleniyor.

E.ON Globe Ödülleri yarışmasında 270 proje arasından 2. olmayı başaran ReFork projesi tek kullanımlık plastik kullanımının önüne geçmeyi hedefliyor.

Tüm dünyanın gündemindeki en önemli problemlerden biri belki de en önemlisi olan küresel iklim krizi ve çevre kirliliği sorunun önemli ölçüde önüne geçebilecek olan proje sayesinde 7. kıta olarak nam salmış plastik adalarına karşı savaş başlatılmış olacak!

Şimdilik sadece “çatal, bıçak, kaşık” ürünleriyle Çek Cumhuriyeti içerisinde faaliyet göstermeye başlayan ReFork şirketi, küresel çapta devrim yaratacak olan “ReFork Material”ı yenilebilir kaynaklardan üretti. Şirket, ilk etapta Avrupa Birliği ve Çin’de etkin olmayı hedeflemekle beraber yakın vadede birçok ülkede aktif olmayı hedefliyor.

Yenilebilir kaynaklardan ve atık kerestelerden elde edilen özel bir karışımla üretilen materyallerin toptan üretime geçmesi planlanıyor. İlk başta Çin ve Avrupa Birliği gibi tek kullanımlık plastikler ve çevreye zararlı materyallerin kısıtlanmasını katı kurallarla hayata geçirmeye hazırlanan bölgelerde etkili ve uyumlu olması planlanan ReFork projesinin büyük ses getirmesi bekleniyor.

Kendi Tokeni Var

ReFork ekosisteminin en önemli parçası olan “EFK” adlı tokenler aracılığıyla müşterilerin (toptan veya perakende alımlarda) söz konusu doğa dostu ürünlere erişimi sağlanacak.

Projeyle alakalı ayrıntılara aşağıdaki  videodan ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu