Haberler

Telegram Kurucusu Facebook’la Instagram’a Savaş Açtı!

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, dolandırıcılara çanak tuttukları gerekçesiyle Instagram ve Facebook'u uyardı.

Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran ve kullanıcılarına çoklu platform desteği sunan anlık mesajlaşma servisi Telegram’ın geliştiricisi Rus uyruklu Pavel Durov’dan Facebook ve Instagram’a uyarı geldi. Durov, her iki medya platformunu da Telegram’ın adını kullanarak dolandırıcılık faaliyetleri gerçekleştiren kişi/kişilere göz yummakla suçladı.

Konuyla ilgili şikayetlerini Rus Telegram kanalı aracılığı ile dile getiren Durov, söz konusu iki platformun da Telegram üzerinden haksız yere kazanç sağladığını, yapmış olduğu şikayetlere ise geri bildirim alamadığını dile getirdi ve bu tür göz yummaların açık birer onaylama olduğunun altını çizerek dolandırıcıları teşvik ettiğini belirtti. Durov, ayrıca Facebook’un siyasi sansürler konusunda çok daha hassas olduğunu ifade etti.

1 Yıldan Beri Şikayetleri Görmezden Geliyor

Telegram kurucusu Facebook’a 1 yılı aşkın süredir sayısız şikayette bulunduğunu ancak konuyla ilgili hala net bir adım atılmadığını iddia etti. Facebook’un bu tutumunun amatör yatırımcılar için büyük bir risk oluşturduğunu ve bu durumun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Kullanıcıları Uyanık Olmaya Davet Etti

Durov tüm bunlarla ilgili kullanıcıları uyanık olmaya ve dolandırıcılık kokan reklamları kaydederek delil toplamaya davet etti. Tüm bu delillerin potansiyel bir yasal savaş için güçlü birer delil olacağını ifade eden Durov, söz konusu eylemlerin peşini bırakacağa benzemiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu