Haberler

Telegram Müşterilerine Kötü Haber!

Bugün gerçekleştirilmesi gereken Telegram Open Network lansmanı bir yıl sonraya ertelendi.

Müşterilerine çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisi Telegram’dan kullanıcılarına üzücü haber geldi. Sektör devi şirket bugün başlatmayı planladığı Telegram Open Network (TON) Blockchain ağının lansmanını bir sene daha öteleme kararı aldı.

30 Nisan 2021’e kadar rafa kaldırılan TON lansmanının ABD bölge mahkemesinin son kararı gerekçesiyle ertelendiğini ifade eden Telegram, yatırımcılarına daha önce verdiği söz yineledi. Bilindiği gibi şirket geçtiğimiz ekim ayında lansmanın daha fazla gecikmesi durumunda yatırımcılarına paralarının yüzde 72’sini geri ödeme sözü vermişti.

Hatırlanacak olursa ABD mahkemesi, Telegram’ın SEC ile arasındaki dava sonuçlanana kadar Telegram’ın Blockchain‘i başlatamayacağına veya Gram tokenleri piyasaya süremeyeceğine hükmetmişti.

Bunun yanı sıra yatırımcılarına kredi seçeneği de sunan şirket, erteleme tarihine kadar lansmanı gerçekleştiremezse yatırımcılara şirket hisseleriyle ödeme yapma seçeneğini hayata geçirecek. Şimdi yatırımcıların cuma gününe kadar hangi seçenekte karar kılacaklarına karar vermeleri gerekiyor.

Telegram toplamda 1,7 milyar dolar toplamıştı ancak eğer bütün yatırımcılar paralarını geri almak isterse şirket 1,2 milyar dolarlık bir geri ödeme yapmak zorunda kalacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu