Altcoin

Terra (LUNA) Dünyanın En Büyük Kripto Paraları Listesinde Devleri Devirmeye Devam Ediyor: Son Kurban XRP Oldu!

Son günlerin gözde kripto parası Terra (LUNA), yaşadığı ralli ile birlikte kripto para listesinde üst sıralara tırmanıyor.

Son dönemde yükselişleri ile dikkatleri üzerine çeken Terra (LUNA) kısa bir süreliğine de olsa tarihte ilk kez dünyanın en büyük kripto paraları listesinde XRP’nin önüne geçti.

XRP Eski Pozisyonunu Şimdilik Geri Almayı Başardı

Son 24 saatte oldukça etkileyici bir performans sergileyen altcoin %16.45 değer kazandı. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP’nin toplam piyasa değeri 36.6 milyar dolar seviyesindeyken Terra’nınki ise 36.1 milyar dolar civarında seyrediyor.

Kısa bir süreliğine XRP’yi geride bırakan LUNA, XRP fiyatındaki son yükseliş ile birlikte yeniden az bir farkla geriye düştü. Bu yazının yazıldığı anlarda toplam piyasa değeri olarak XRP 6. sırada, Terra ise 7. sırada bulunuyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında LUNA, yalnızca iki hafta içerisinde değerinin yaklaşık yarısını kaybederek zor günler yaşamıştı. Dolandırıcılık faaliyetleri ile ilişkilendirilen Wonderland projesi sebebiyle altcoin ayı lehine bir görünüme bürünmüştü.

Buna rağmen LUNA fiyatı etkileyici bir geri dönüş ile yatırımcılarını sevindirdi ve kısa bir süre önce de 104.58 dolar ile tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı.

Altcoin bu yazının yazıldığı anlarda ise 98.99 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Terra (LUNA) altcoininin son 1 ayda gösterdiği performans.

Şubat ayının sonunda Luna Foundation Guart tarafından gerçekleştirilen 1 milyar dolarlık LUNA satışı, Terrra ekosistemi için dönüm noktalarından biri olarak kaydedilmişti.

Terra’nın Stablecoin’i Dünyanın En Büyük Kripto Paraları Sıralamasında Shiba Inu’yu Geride Bıraktı

Bununla birlikte Terra ekosisteminin stablecoin’i UST’nin piyasa değeri tarihte ilk kez 14 milyar dolar barajını aştı.

Dolara endeksli bir kripto para olan UST’nin piyasa değeri bu gelişme ile birlikte Shiba Inu’nun 15. sıradaki yerini elinden aldı. UST’nin toplam değeri, LUNA tokeninde yaşanan fiyat artışından olumlu etkilendi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu