Kripto HaberleriAltcoinTerra (LUNA) Vakfı'nın UST ve LUNA'yı Kurtarmak İçin Harcadığı Para Miktarı Açıklandı!

Terra (LUNA) Vakfı’nın UST ve LUNA’yı Kurtarmak İçin Harcadığı Para Miktarı Açıklandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Jericho, New York merkezli bir danışmanlık firması olan JS Held tarafından yapılan üçüncü taraf denetimine göre, çökmüş Terra ekosisteminin arkasındaki kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), Mayıs ayında algoritmik stablecoin TerraUSD’nin (UST) dolara olan sabitini savunmak için 2.8 milyar dolar kripto para harcadı.

Terraform Labs 613 Milyon Dolar, Luna Foundation Guard 2.8 Milyar Dolar Harcamış

Denetim ayrıca Terra blok zincirinin geliştiricisi Terraform Labs’ın (TFL) sabitlemeyi savunmak için 613 milyon dolar harcadığını gösteriyor. Stablecoin, genellikle itibari para birimleri olmak üzere başka bir varlığın değerini yansıtmak üzere tasarlanmış bir varlıktır.

UST, piyasa güçleri aracılığıyla sabitliğini korumak için tasarlanmış algoritmik bir stablecoin idi.

İlgili Haber
Terra (LUNA) Kurucusundan Yeni Açıklama: "Para İstemiyorum"

LFG ve TFL’nin çabaları nihayetinde başarısız oldu ve UST’nin değeri, 60 milyar dolarlık ekosistemin ölümüyle birlikte sıfıra düştü. Çöküş, ekosisteme maruz kalmaları nedeniyle iflas koruması için başvuran çok sayıda kredi veren, komisyoncu ve borsa ile kripto endüstrisi genelinde yaygın bir krize yol açtı.

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, konuyla ilgili şunları söylemişti:

Kripto paralarda son zamanlarda çok sayıda iflas yaşanmış olsa da, şeffaf, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir stablecoin’in peg paritesini koruyamadığı ve yaratıcılarının bunu savunmak için özel sermaye harcadığı Terra’nın durumu ile işletmecilerinin finansal kazanç için başkalarının parasını (müşteri fonlarını) kötüye kullandığı merkezi saklama platformlarının iflası arasında ayrım yapmak önemlidir.”

Do Kwon’un yeri, Interpol’ün dünyanın dört bir yanındaki emniyet güçlerine Kırmızı Bülten yayınlamasının ardından halen bilinmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları