Kripto HaberleriAltcoinTerra'da (LUNA) Büyük Gün, Tokenlerin Kilidi Açılıyor: Resmi Saat Açıklaması Geldi!

Terra’da (LUNA) Büyük Gün, Tokenlerin Kilidi Açılıyor: Resmi Saat Açıklaması Geldi!

Takip et

Büyük Terra (LUNA) çöküşünün ardından 26 Mayıs tarihinde eski LUNA zincirinin (şimdi LUNC olarak adlandırılan) terk edilmesinin ardından yatırımcılara yeni LUNA tokenleri dağıtılmıştı.

“Cüzdanlarında Terra (LUNA) Bulunduran Eski Ağın (LUNC) Kullanıcılarının Token Kilidi Açılacak”

LUNA ekosistemine geçişin bir parçası olarak, Terra Ekosistemi Canlandırma Planında belirtilen iki anlık görüntüye dayalı olarak LUNA, UST (şimdi USTC olarak adlandırılıyor) ve aUST sahiplerine yeni LUNA coinleri airdrop edildi.

Airdrop ile verilen bu altcoinlerin bir kısmının 24 Kasım tarihinde kilidinin açılması bekleniyor.

İlgili Haber
Do Kwon'dan Terra Classic (LUNC) İçin Destek Açıklaması!

Tüm Terra topluluğunu dengelemenin bir yolu olarak Do Kwon ve ekibi, hem saldırı öncesi hem de saldırı sonrası LUNA coinlerini elinde bulunduran tüm kullanıcılara kendi yerel staking tokenleri olan LUNA’yı airdrop etme çözümünü buldu.

Bir kişinin almaya hak kazanacağı LUNA miktarı, kullanıcıların Terra Classic zincirinde tuttukları token türlerine, bu tokenları tuttukları süreye (Saldırı Öncesi ve Saldırı Sonrası anlık görüntülere göre) ve tutulan token sayısına göre belirlenmişti.

Terra resmi Twitter açıklamasına göre, vesting modunda olan LUNA tokenleri, topluluğun bu yılın Mayıs ayında oyladığı Genesis LUNA airdrop zaman çizelgelerine uygun olarak 24 Kasım Türkiye saati ile 09:00’da kullanıcı cüzdanlarına yatırılmaya başlanacak.

Geliştiriciler süreci şöyle anlattı:

“Vesting programında airdrop edilen tüm LUNA’ların Terra’nın Genesis’inde stake edilmiş olması nedeniyle, likit hale gelmesi için 21 gün boyunca platformdan serbest bırakılması (“undelegate” edilmesi) gerekmektedir.”

Platformdan “undelegate” edilen tokenler 21 gün boyunca kilitli kalmaya devam edecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları