Bitcoin MadenciliğiHaberler

Tesla İle Bitcoin Madenciliği Mi? Yok Artık Dedirten Olay!

Bitcoin madenciliği konusunda sınır tanınmıyor.

En sonunda bu da oldu. Bir Tesla kullanıcısı aracını Bitcoin düğümü haline getirerek Bitcoin madenciliği yaptı ve başarılı oldu. Aracın bilgisayarına gerekli madencilik programlarının yüklenmesi suretiyle gerçekleştirilen madencilik faaliyeti görenleri şaşırttı. İşte ilgili haberin tweetleri:

Bu Kötü Bir Fikir Olabilir!

Uzmanlara göre Tesla aracıyla Bitcoin madenciliği yapma fikri çok da mantıklı değil. Neticede madencilik faaliyeti için çok fazla enerji harcanıyor ve bu, araca ciddi şekilde zarar verebilir. Ayrıca aracın ana kartına yüklenecek yüklü miktardaki enerji otomobilin güvenlik sistemine ve hafızasına geri dönüşü olmayan şekilde etkilerde bulunabilir.

Elon Musk Ne Düşünüyor?

Bilindiği gibi Elon Musk başından beri Bitcoin ve Blockchain teknolojisine karşı son derece olumlu bir tutum içerisinde. Ayrıca Musk’ın Bitcoin yatırımı olduğu da biliniyor. Nitekim geliştirdikleri araçları “geleceğin teknolojisi” olarak tanımlarken Bİtcoin’i de “geleceğin parası” olarak değerlendiren Musk’ın bu son gelişmelerden oldukça etkilenmiş olduğu muhakkak ancak Musk cephesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu