HaberlerTether

Tether Yanlışlıkla 5 Milyar Dolar Değerinde USDT Bastı!

Tether şirketinin hatası piyasada yankı buldu.

USDT bilindiği gibi Tether şirketinin ürettiği ve dolar ile 1’e 1 oranında işlem gören bir stablecoin (sabit fiyatlı coin). Çoğu borsada alım satım işlemi yapılırken USDT kullanılıyor. Tether belirli aralıklarla piyasada oluşan talebe göre yeni USDT’ler üretiyor. Daha önce birçok kez bunu yapmış olan şirket bugün 5 milyar dolarlık USDT daha üretti.

Bu kadar büyük miktarda USDT üretilmesi piyasa anında yankı buldu ve gözler Bitcoin fiyatına çevrildi. Çünkü bu kadar büyük miktarda USDT üretimi genelde kripto para piyasasını hareketlendiriyor. Fakat şirketten kısa süre içerisinde bu üretimin hata sonucu olduğu açıklaması geldi. Şirket yetkilisi Paolo Ardoino, Tron için takas düzenlemesi yapılırken ondalık sayılarda bir hata olduğunu ve 50 milyon dolarlık USDT üretilecekken yanlışlıkla 5 milyar dolar üretildiğini ifade etti.

Daha sonra fazladan üretilen coinler yakıldı ve istenilen miktar tekrar üretildi. Bunun gerçekten bir kaza sonucumu yoksa kasıtlı bir şekilde mi yaptığı piyasada hala tartışılıyor. Fakat coinlerin sonradan yakılmasıyla birlikte bunun hata sonucu olduğunu söyleyebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu