Tether

Tether Yine İş Başında: Milyonlarca Dolarlık Fon, “Donduruldu”

150 milyon dolarlık USDT donduruldu.

Toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin olma özelliğini sürdüren Tether (USDT), buna rağmen tepki çeken hareketlerle anılmaya devam etmekte.

Aslında varlığı ve iddia ettiği rezervleri 2018 yılından beri sorgulanan Tether, buna rağmen bazı davalardan zaferle ayrılmayı başardı ve şu an regülatörler ile tam uyum ilişkisi içerisinde. Bu da bazı isteklerin Tether tarafından yerine getirilmesine yol açıyor.

Tether, 150 Milyon Doları Dondurdu

Merkeziyetsizlik odaklı kripto para sektöründe fonların dondurulabilmesi bu duruma gölge düşürse de Tether son dönemde sık sık buna başvurmaya başladı.

Ethereum ağı tabanlı USDT adreslerinden 3 tanesi, Tether tarafından donduruldu. Söz konusu cüzdanlada 150 milyon dolarlık fon olduğu aktarılmakta. Tether, kolluk kuvvetlerinden gelen talep doğrultusunda bunu yaptıklarını açıklasa da Kasım 2017‘den beri tam olarak 560 adresin aynı şekilde dondurulduğu ve kara listeye alındığı görülüyor. Bu da Tether’in artık merkeziyetsizlikten tamamen uzaklaştığını düşündürmekte.

Tether yetkilileri tarafından yapılan açıklamada dondurulan fonların aslında büyük saldırılarda çalınan fonlar olduğu ve saldırganların cüzdanlarının dondurulduğu belirtildi. Buna rağmen fonların tam olarak hangi saldırıya ait olduğu ile ilgili net açıklama yapılmadı. Bu da kullanıcıların korkusunu ve Tether’in durumuna karşı olan endişesini arttırmasına yol açıyor.

Chainalysis raporuna göre kripto para tabanlı suç istatistikleri 2021 yılında neredeyse iki katına çıktı ve Tether burada önemli bir rol oynamakta. Bu da aslında 2022’de daha fazla USDT dondurma olayı görebileceğimize işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu