Kripto HaberleriHaberlerTether'den Yeni Açıklama! Batan Şirketlerle İlgisi Var Mı?

Tether’den Yeni Açıklama! Batan Şirketlerle İlgisi Var Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektöründeki en büyük stablecoin USDT’nin ihraçcısı olan Tether bugün yaptığı açıklamada hakkında çıkan “USDT’yi desteklemek için kullanılan portföyün Çin tahvillerinden oluştuğuna dair söylentilerin” tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Hakkında çıkan iddiaların tamamen asılsız olduğunu ifade eden Tether, bu söylentilerin daha fazla kar elde etmek için daha fazla paniğe neden olacak şekilde yayıldığını belirtti.

“Tether hakkında çıkan ticari kağıt portföyünün %85’inin Çin veya Asya ticari kağıtları tarafından desteklendiği ve %30 indirimle işlem gördüğü” yönünde söylentiler tamamen asılsız ve yanlıştır.”

Toplam USDT rezervinin %47’den fazlasının artık ABD Hazinelerinin oluşturduğuna dikkat çeken Tether, ticari tahvillerin USDT rezervinin %25’inden azını oluşturduğunu belirtti.

Hafta başında patlayan Celsius olayından sonra şirketin pozisyonlarının tasfiye edildiğini hatırlatan Tether, şunları söyledi:

“Celsius pozisyonu Tether’de herhangi bir kayıp olmadan tasfiye edildi. Tether, şirketteki Tether öz sermayesinden yapılan küçük bir yatırım dışında, şu anda Celsius’a hiç yatırım yapmadı.”

Tether açıklamasında ayrıca 2022 ilk çeyreğinin sonunda 20 milyar dolar olan mevcut ticari senet portföyünün o tarihten beri 11 milyar dolara düşürüldüğünü ve Haziran sonunda 8.4 milyar dolar olacağını da ekledi.

Son olarak Tether tehlikede olduğu söylentileri dolaşan kripto para hedge fonu Three Arrow Capital’a borç verme düşüncelerinin olmadığını bu yöndeki iddiaların yalan olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları