AltcoinHaberler

Tim Draper’ın Son Gözdesi: Aragon (ANT)

Draper, açık kaynaklı bir yazılım projesi olan Aragon'a dahil olabilmek için 1 milyon ANT tokeni aldı.

Şu sıralar gündemi meşgul eden haberler arasında ünlü girişimci Tim Draper’ın hangi kripto para birimine yatırım yaptığı haberi var. 19 Şubat’ta yapılan basın açıklamasına göre Draper, açık kaynaklı bir yazılım projesi olan Aragon’a dahil olabilmek için 1 milyon adet ANT tokeni aldı.

Söz konusu token alımı sayesinde Draper, ANT’nin toplam token arzının neredeyse yüzde 2,5’lik kısmına sahip oldu. Aynı zamanda Aragon danışma kuruluna da üye olan ünlü girişimci, şirket yönetimine de danışmanlık yapacak.

Peki, Nedir Bu Aragon?

DAO’ların (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonlar) oluşturulmasını ve yönetimini kolaylaştırmayı ve ilk dijital yetki alanını oluşturmayı amaçlayan Blockchain tabanlı bir girişim olan Aragon, 2017’nin Şubat ayında piyasaya sürüldü. Resmi açıklamalara göre proje kapsamında bini aşkın DAO bulunuyor.

Aragon, dünyanın birçok noktasından gelen katılımcıların, merkezi olmayan kuruluşlar vasıtasıyla etkileşim kurmalarına ve ortak bir amaç için çalışmalarına, karar vermelerine ve bir oylama sürecine dahil olarak yönetime girmelerine imkan sağlıyor. Söz konusu sistem, yaşanan anlaşmazlıkları tıpkı günümüz mahkemelerinin yaptıkları gibi çözüme ulaştırmalarına olanak sağlıyor.

Sıkı bir Bitcoin destekçisi olan ve şimdiye kadar birçok farklı şirket ve platforma yatırım yaparak (Tesla, SpaceX, Coinbase ve Twitter) ciddi karlar elde eden Draper’ın bu son yatırımı sayesinde ANT değerinde ciddi bir artış görüldü. 0,76’dan 1 dolara yükselen ANT, yüzde 25’lik bir artışla Draper’a şimdiden 190 bin dolar kâr sağlamış görünüyor.

ANT fiyatını sitemizden takip edebilirsiniz: ANT Fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu