HaberlerKripto Para

Transform Group CEO’sunun Kripto Para Mağduriyeti Mahkemeye Taşındı

Ünlü CEO, söz konusu mağduriyet sebebiyle Ellis Pinsky'e 71.4 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Transform Group CEO’su Michael Terpin’den duyanları hayrete düşüren bir dava haberi geldi. Terpin bir süre önce Ellis Pinsky isimli 18 yaşındaki bir lise öğrencisi tarafından soyuldu. Pinsky, Terpin’in yaklaşık 24 milyon dolarlık kripto parasını çaldı.

Olay 2018 yılına dayanıyor. O sene henüz 15 yaşında olan Pinsky, Terpin’in cep telefonunun SIM kartına erişmiş ve bugün dava edilmesine neden olan kripto para soygununu gerçekleştirmişti. Bu tür davalarla adını sıkça duymaya alıştığımız Terpin ise söz konusu mağduriyet sebebiyle Pinsky’e 71.4 milyon dolarlık rekor tazminat davası açmaya karar verdi.

Terpin ayrıca söz konusu SIM kart dolandırıcılığı sebebiyle cep telefonu operatörü olan AT&T’ye de 240 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı.

Tazminat davaları ile daha önce de gündeme gelen Terpin, en son geçen sene Nicholas Truglia isimli birine dava açmış ve davayı kazanarak 75 milyon dolarlık tazminatı almaya hak kazanmıştı. Bakalım Terpin bu defa da haklı bulunup hem Pinsky’den hem de AT&T şirketinden istediği tazminatları alabilecek mi?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu