Haberler

Ünlü Türk Analist Piyasayı Değerlendirdi? Yükseliş Olacak Mı?

Ünlü kripto para analistlerinden Selcoin, kripto para piyasası hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Twitter’de büyük bir kitle tarafından takip edilen Türk analist Selcoin, yaptığı analizler ile sık sık gündemde kendisine yer buluyor. Son zamanlardaki düşüşler hakkında da konuşan Selcoin, eski açıklamalarından referans göstererek bugünü değerlendirdi.

2019 yılının Ocak – Mart aylarında düşük seviyelerde fiyatlanan BTC, 3500 ila 4500 dolar bandında işlem görüyordu. Ancak Nisan ayında yükselişlere başlayan Bitcoin, Mayıs ayının sonlarına doğru 9000 dolarlara kadar yükseldi. Bugünü anlayabilmek için o dönemde yaptığı değerlendirmelere değinen Selcoin şu Tweetlerini hatırlattı:

Geçen ay, bitcoin 3400$ iken dedim ki; Siz bugün satarken Wall Street topluyor. Bitcoin’in yükselişinde aslan payını Wall Street’e veriyorlar. Aynen öyle oldu.
Kurumsalın ve Wall Street in girişinden bahsettim hep. Hem vadeli listelemek için hem de küresel krizde sığınak olarak kullanmak için.

Son düşüşte Wall Street etkisi olabileceğini daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Aynı şekilde şu anda da yükseliş öncesi Wall Street’in dip fiyattan Bitcoin topladığını ifade eden Selcon ayrıca Bakkt vadelilerinin kısa vadede düşüş getireceğini ifade ederek daha önceki Tweetlerinde şu anki düşüşü tahmin etmişti.

Temmuzda BAKKT vadelileri basladiginda piyasada volalite artacak. zigzag çize çize bir dip yaptırabilirler. 1 ay sonra.. Örnek ; 10-12K ‘dan 6K’ya düzeltme..

Sene Sonuna Doğru Trend Değişecek

An itibarı ile son fiyatlanma öncesi Wall Street’in ve kurumsal yatırımcının alt fiyattan Bitcoin topladığını ifade eden Selcoin, sene sonuna doğru Bitcoin’in yükseliş trendine geçeceğini ve 2020 yılında 60 bin dolar seviyesine kadar yükselebileceğini tahmin etti. Tahminine gerekçe olarak ise, Bitcoin halving olayını, regülasyon hamlelerini, vadelileri ve FOMO etkisini referans gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu