BorsaHaberler

Türk Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı

Türk kripto para borsası olan Bitexlive hacklendi!

Kripto para sektörünün büyümesiyle her geçen gün yatırımcı sayısı biraz daha artıyor. Hal böyle olunca özellikle Türkiye’de de yüksek talep olunca birçok kripto para borsası özellikle son birkaç senede faaliyet göstermeye başladı. Bu durum her ne kadar piyasanın bilinirliği ve kullanıcı deneyimi açısından olumlu bir durum olsa da çoğu zaman bu kadar olumlu olduğunu söylenemez.

Bitexlive Borsası Hacklendi!

Tüm dünyada özellikle son dönemde kripto para borsalarını hedef alan hackerler bu sefer Türkiye merkezli Bitexlive borsasını hedef aldılar. Borsa yetkililerince yapılan açıklamaya göre 1 Eylül tarihinde saldırıya uğrayan platformdan ETH, LTC, XRP ve VITAE kripto paraları hackerler tarafından çalındı. 4350 adet XRP ve 4200 dolar değerinde VITAE çalındığını ifade eden borsa yetkilileri bu kripto paraların Coinbase’de bulunan cüzdanlara aktarıldığını ifade etti.

Coinbase ile iletişime geçen borsa ise henüz çözüm odaklı bir yanıt alabilmiş değil. Ayrıca borsa sorunları çözmek ve açıkları gidermek için bakım moduna alınmış durumda. Öte yandan kullanıcıların hiçbir zarar görmeyeceği yetkililerce bildirilmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu