BorsaHaberler

Türk Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı

Türk kripto para borsası olan Bitexlive hacklendi!

Nexo

Kripto para sektörünün büyümesiyle her geçen gün yatırımcı sayısı biraz daha artıyor. Hal böyle olunca özellikle Türkiye’de de yüksek talep olunca birçok kripto para borsası özellikle son birkaç senede faaliyet göstermeye başladı. Bu durum her ne kadar piyasanın bilinirliği ve kullanıcı deneyimi açısından olumlu bir durum olsa da çoğu zaman bu kadar olumlu olduğunu söylenemez.

Bitexlive Borsası Hacklendi!

Tüm dünyada özellikle son dönemde kripto para borsalarını hedef alan hackerler bu sefer Türkiye merkezli Bitexlive borsasını hedef aldılar. Borsa yetkililerince yapılan açıklamaya göre 1 Eylül tarihinde saldırıya uğrayan platformdan ETH, LTC, XRP ve VITAE kripto paraları hackerler tarafından çalındı. 4350 adet XRP ve 4200 dolar değerinde VITAE çalındığını ifade eden borsa yetkilileri bu kripto paraların Coinbase’de bulunan cüzdanlara aktarıldığını ifade etti.

Coinbase ile iletişime geçen borsa ise henüz çözüm odaklı bir yanıt alabilmiş değil. Ayrıca borsa sorunları çözmek ve açıkları gidermek için bakım moduna alınmış durumda. Öte yandan kullanıcıların hiçbir zarar görmeyeceği yetkililerce bildirilmiş durumda.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı