BlockchainHaberler

Türkiye İş Bankasından Blockchain Hamlesi

Türkiye'nin önde gelen bankası, R3 tarafından geliştirilen Corda platformuna dahil oldu.

Türkiye İş Bankası (TİB) kısa zaman önce yaptığı bir duyuruyla R3 tarafından geliştirilen Corda platformuna dahil olduğunun haberini verdi.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından TİB böylelikle R3’ün 300 üyeli Blockchain platformu Corda’ya dahil olan ilk Türk bankası olma şansını da elde etmiş oldu ve Blockchain teknolojisini test etmeye başladı.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, R3’ün Corda platformuna katılmış olmaktan büyük heyecan duyduklarını ve platform üzerinde yürütülen 100’den fazla projeyi yakından inceleme ve R3 üye ağındaki 300’ü aşkın paydaş ile iş birliği ile fikir alışverişi yapma avantajlarından yararlanacaklarını, bu anlamda Türkiye’de önce bankayı olmayı hedeflediklerini ifade etti.

Corda platformu bilhassa kurumsal firmaların işlemlerini kolaylaştırmak adına tasarlanmış bir platform olarak tanınıyor. R3 firması, Corda adını verdiği platformunda yarattığı iş birliği ortamı üzerinden üyelerin Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmesini sağlıyor.​

Türkiye’de henüz yavaş adımlarla ilerleyen Blockchain teknolojisinin böyle önde gelen bankalar tarafından kullanılıyor oluşu son derece sevindirici.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu