Kripto HaberleriBorsaTürkiye'de Bir Kripto Para Borsası Daha Kepenk İndirdi: Mağdurlar Olacak mı?

Türkiye’de Bir Kripto Para Borsası Daha Kepenk İndirdi: Mağdurlar Olacak mı?

Takip et

Thodex ile VeBitcoin kripto para borsalarının Türkiye’deki yatırımcıların aklında nasıl yer ettiği bilinen bir gerçek.

Bir borsanın kurucusu kaçarken diğerinin farklı suçlardan tutuklanmış olması aslında Türkiye’deki kripto para borsalarının yatırımcıların aklında hep tehlike ile anıldığını gösteriyor. Şimdi ise bunlara bir yenisi eklenmiş gibi gözüküyor.

Kayseri merkezli olduğu iddia edilen kripto para borsası Bitrota, iddialara göre kepenk indirdi.

Milliyet tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitrota isimli kripto para borsası 30.000’den fazla kişiden para toplamayı başardı.

Borsanın topladığı paranın 1 milyar TL’den fazla olduğu iddia edilmekte.

Sistemin kısa sürede çöktüğü, sahibinin ise izini kaybettirdiği belirtilirken mağdurlar arasında Gökhan Zan’ın kardeşinin bile yer aldığı aktarılıyor.

Milliyet, konu hakkında savcılık makamlarına birçok şikayetin oluştuğunu ve K.A. ile Avusturya vatandaşı olan H.Ö’nün 3 yıl önce bu borsayı kurduğu bilgisine ulaşıldığını aktardı.

Endless Yazılım Teknoloji AŞ adı atlında bu borsayı hayata geçiren ikili, “Talent” isimli bir kripto para birimi için etraflarında ciddi bir reklam kampanyası yaptı.

Borsanın özellikle Hatay’a yöneldiği ve burada lüks ofis kurduktan sonra birçok otelde toplantı yaptığı vurgulanıyor.

Aslında bütün bunlar tam olarak saadet zinciri tanımlamasına uyuyor. Aylık %30 kazanç vaadinde bulunan borsa, kampanya döneminde ise bunu %45’e çıkarmış. Şimdi ise 30.000’den fazla mağdur paralarını almayı bekliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları