binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaTürkiye'de de Popüler Olan Kripto Para Borsasında Hack İddiası! ZachXBT, Milyonlarca Dolar...

Türkiye’de de Popüler Olan Kripto Para Borsasında Hack İddiası! ZachXBT, Milyonlarca Dolar Kayıp Olabileceğini İddia Etti

Türkiye'de de faaliyet gösteren bir kripto para borsasının hackerlar tarafından saldırıya uğramış olabileceği iddia edildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para detektifi ZachXBT, Türkiye’de de faaliyet gösteren kripto para borsası Rain’in bir hack saldırısına uğradığını iddia etti.

ZachXBT, takipçilerine yayınladığı mesajında, borsadan 29 Nisan 2024 tarihinde 14.8 milyon dolarlık varlık çalınmış olabileceğini söyledi. Detektif, bu çıkarımını, borsanın Bitcoin, Ethereum, Solana ve XRP cüzdanlarından yapılan ve şüpheli olduğunu savunduğu dış transferlere bağladı.

ZachXBT’ye göre, çalındığı iddia edilen varlıklar borsalara taşındı ve BTC ve ETH’ye dönüştürüldü. Kripto para detektifi, mevcut durumda çalınan varlıkların iki adreste 137.9 BTC ve 1881 ETH halinde tutulduğunu düşünüyor.

ZachXBT, çalıntı varlıkların tutulduğu adresler olarak BTC için bc1q53aawrkpt5lvk2e30z36unvmhqqdru7q4rprp2 ve ETH için 0x197bc094f990261fd6841342901c451858756c28 adreslerini gösterdi.

İlgili Haber  Dikkat: Kritik Haftaya Giriliyor! Çok Sayıda Ekonomik Gelişme ve Altcoin Etkinliği Var - İşte Gün Gün, Saat Saat Listesi

Kripto para borsası Rain, özellikle Ortadoğu bölgesinde faaliyet gösteriyor. Bu bölgeye bazı kesimlerce Türkiye de dahil ediliyor. Şirketin faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye ve Pakistan yer alıyor.

Henüz doğrulanmayan ve resmi bir açıklama bulunmayan hack saldırısıyla ilgili olarak Rain yetkililerinden bir güncelleme gelirse habere eklenecektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail