Haberler

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Sallantıdaki CEO’luk Koltuğunu Sağlamlaştırdı

Dorsey, Silver Lake'in Twitter'a yapmış olduğu 1 milyar dolarlık yatırım sayesinde CEO'luk görevine veda etmekten kurtuldu.

Bilindiği gibi yakın zamanda Jack Dorsey’in Twitter CEO’luğu için uygun olmadığını düşünen ünlü yatırımcı Paul Singer, Dorsey’in hem Square’de hem de Twitter’da aynı anda CEO’luk görevini yürütmesinin uygunsuz olduğunu dile getirmişti. Hatta herkes Dorsey’in Twitter’daki CEO’luğuna “sallantıda” gözüyle bakmaya başlamıştı ancak son yaşanan bir gelişme söz konusu endişeleri boşa çıkardı.

Elliot Management’ın 2 milyar dolar, özel yatırım firması Silver Lake’in ise Twitter’a 1 milyar dolarlık yatırım yapacağı ve söz konusu yatırımlar sayesinde her iki şirketin de Twitter’ın yönetim kurulunda birer koltuğa sahip olacakları açıklandı. Hal böyle olunca da Silver Lake’in bu yatırımı, Bitcoin yanlısı tavırlarıyla tanınan Dorsey’i CEO’luk koltuğunu kaybetmekten kurtarmış oldu.

Dorsey konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Silver Lake’in Twitter’a olan yatırımı bizim çalışmamıza ve ileriye dönük gayretlerimize yönelik güven oylarının bir göstergesi. Kendileri teknoloji ve finans sektöründeki en saygın sesler arasında yer alıyor ve biz de onları hem yeni ortağımız hem de yeni kurul üyemiz olarak görmekten mutluluk duyuyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu