EthereumHaberler

Twitter CEO’sunun Mesajı Yanlış Anlaşılınca Ortalık Karıştı!

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda Etiyopya'ya destek mesajı yollayan Jack Dorsey yanlış anlaşıldı.

Geçen seneden beri merakla beklenen ancak pandemi sebebiyle ertelenen Tokyo Olimpiyatları bugün başladı ancak Twitter CEO’sunun destek mesajı yanlış anlaşılınca ortalık karıştı!

2020 Tokyo Olimpiyatları Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 206 ülkeden 11 binden fazla sporcunun katılımıyla bugün başladı. Söz konusu yarışların 8 Ağustos’a kadar devam etmesi bekleniyor. Buraya kadar her şey normaldi ve ancak söz konusu olimpiyatları kripto camiasında önemli kılan asıl nokta Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Etiyopya’ya yönelik destek mesajı oldu!

Ülke bayraklarının simgesi olan hashtagin Ethereum’un simgesi olan #Eth ile aynı olması kripto camiasında küçük çaplı bir krize neden oldu. Birçokları bunu bir “trol” olarak niteledi oysa her ülkenin bayrağını simgeleyen resmi bir hashtagi var. Yani teknik olarak #Eth Ethereum’a değil, Etiyopya’ya ait bir hashtag, kaldı ki ünlü altcoinin kullandığı söz konusu kısaltma resmi değil.

Neden Bu Kadar Tepki Aldı?

Bilindiği gibi Dorsey, Bitcoin’in güçlü destekçileri arasında yer alıyor. Haliyle attığı tweetle ETH’yi destekleyen bir durumda yer alması Ethereum topluluğunu trollenme bahanesiyle harekete geçirdi. Fakat kısa süre sonra olayın iç yüzü anlaşıldı. Kimi ünlü isimler Dorsey’in bu zekice hamlesini fark ederek işi şakaya döktü ve farklı destek mesajlarıyla olayı tiye aldılar. Öte yandan Olimpiyat komitesine ait resmi Twitter hesabından Dorsey’e teşekkür tweeti geldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu