coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriDogecoinTwitter'ın Logosunun DOGE Olmasının Ardından Elon Musk'tan İlk Tepki Geldi! Paylaşım Yaptı!

Twitter’ın Logosunun DOGE Olmasının Ardından Elon Musk’tan İlk Tepki Geldi! Paylaşım Yaptı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, kısa bir süre önce Twitter’ın logosunu Dogecoin’in maskotu olan köpek ile değiştirmişti.

Olayın ardından hemen açıklama yapmayan Musk, son yaptığı paylaşımda esprili bir şekilde bu durum değindi.

Musk’ın paylaşımında Ehliyet kontrolünde araç içerisinden polise üzerinde Twitter maskotu kuş fotoğrafı bulunan bir ehliyet gösteren ve polis memuruna söz konusu ehliyet fotoğrafının eski fotoğrafı olduğunu söyleyen bir DOGE bulunuyor.

Görselin orijinalinde, bir kelebek polis memuruna üzerinde tırtıl fotoğrafı olan bir ehliyet sunuyor ve bunun kendisinin eski fotoğrafı olduğunu söylüyordu.

Musk böylelikle DOGE maskotunun Twitter’ın yeni logosu olmasına atıfta bulundu.

Elon Musk Dogecoin’in güçlü bir destekçisi konumunda ve bu konuda birkaç kez daha tweet atmıştı. Bununla birlikte Musk, Dogecoin’i desteklemek için dolandırıcılık ve kumar gibi suçlamalarla bir piramit planı yürütmekle suçlanıyor. Söz konusu dava 258 milyar dolar değerinde.

Dava, Elon Musk’ın Dogecoin hakkında tweet atarak ve ardından Saturday Night Live’da sahneye çıkarak Dogecoin piyasasını manipüle ettiğini iddia eden bir grup Dogecoin yatırımcısı tarafından açılmıştı.

Bunu fiyat dalgalanmalarından kar elde etmek için yaptığını ve Dogecoin’in gerçek bir değeri olmadığını bildiğini iddia ediyorlar. Mayıs 2021’deki zirvesinden bu yana Dogecoin’in piyasa değerindeki tahmini düşüşün üç katı olan 258 milyar dolar tazminat talep ediyorlar.

Elon Musk iddiaları reddetmiş ve hakimden davayı reddetmesini istemişti. Attığı tweetlerin “zararsız ve çoğu zaman aptalca” olduğunu ve meşru bir kripto para birimini desteklemenin hukuka aykırı hiçbir yanı olmadığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları