Haberler

Uber, Ripple’ın Göz Bebeği MoneyGram İle El Sıkıştı!

MoneyGram, dijital para transferi hizmetlerinde ortağı olduğu Ripple'ın ödeme çözümlerinden de yararlanıyor.

Kaliforniya menşeli Amerikan uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber ile MoneyGram arasında anlaşma imzalandığı bir basın bildirisiyle duyuruldu.

Ripple ortağı MoneyGram’ın dünya genelinde 80’den fazla ülkedeki milyonlarca kullanıcıya hizmet sağlayan Uber ile ortaklık yapmasının altındaki en temel neden şüphesiz coronavirüs oldu. Pandeminin dünya çapındaki olumsuz etkilerini azaltmak ya da en azından hala işleri başında olan milyonlarca insanı teşvik etmek amacıyla birçok şirket tarafından sayısız promosyon hizmeti sağlanıyor. MoneyGram da bu amaçla sayıları 4 milyona yaklaşan Uber sürücüsünü ve kuryesini desteklemek amacıyla bir promosyon anlaşması yaptığını açıkladı.

Uber şoförlerinin oldukça büyük bir bölümünün farklı ülkelere göç eden kişiler olduğu biliniyor. Bu da ülkeler arası para transferlerini zorunlu kılıyor. Ailelerine ve yakınlarına kazançlarının belli bir bölümünü yollayan Uber çalışanları (ABD’deki Uber şoförlerinin yaklaşık olarak yüzde 25’i) söz konusu ortaklık sayesinde yakınlarına yolladıkları dijital para transferleri için MoneyGram’ı indirimli şekilde kullanma imkanına sahip olacaklar.

Şu an için 200’den fazla ülkede kullanılan ve geleneksel bankacılık işlemlerine göre çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde para transferi yapmayı sağlayan MoneyGram, ortağı olduğu Ripple’ın ödeme çözümlerinden de yararlanıyor.

Dünya genelinde her gün 14 milyondan fazla yolculuğun yapıldığı ve Uber’in bu hizmetler sayesinde yılda 10 milyar dolardan fazla kazandığı düşünülürse MoneyGram’ın akıllıca bir ortaklığa imza attığını söylemek hiç de yanlış olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu