Kripto HaberleriEkonomiÜç Ülke, Döviz İşlemlerinde DeFi Testi Yapacak!

Üç Ülke, Döviz İşlemlerinde DeFi Testi Yapacak!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları dünya çapında yaygınlaşmaya devam ediyor. Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), dün internet sitesinden kripto sektörünü ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı.

BIS internet sitesindeki açıklamaya göre İsviçre, Fransa ve Singapur merkez bankaları; uluslararası ödeme maliyetlerini azaltmak için merkezi olmayan protokoller (DeFi sistemleri) kullanarak dijital para (CBDC) transferlerini otomatik olarak gerçekleştirmeyi planlıyor.

BIS İnovasyon merkezi tarafından koordine edilen projeye ise “Project Mariana” adı verildi. Açıklamalara göre Mariana projesinin geliştirmeleri 2023’ün ortalarına kadar devam edecek.

Araştırma ortağı ülkelerin merkez bankaları, Project Mariana ile DeFi teknolojilerinin forex piyasalarındaki etkisini araştıracak. Merkeziyetsiz finansın döviz piyasasında otomatik bir likidite sağlayıcı olması ana hedef. Bunun yanında dijital paraların (CBDC) da uluslararası transferlerde nasıl kullanılabileceğine dair yeni veriler elde edilecek.

BIS İnovasyon Merkezi yöneticilerinden Cecilia Skingsley, duyurunun ardından şu açıklamayı yaptı:

“Project Mariana, bu alanda öncü bir proje. Üç ülkenin merkez bankaları ortak olarak CBDC’lerin merkeziyetsiz finans üzerindeki uygulamalarını araştıracak.”

Skingsley, Mariana projesinin İnovasyon merkezindeki ilk işbirliği projesi olduğunun altını çizerek gelecekte daha fazlasını görmeyi umduklarını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları