Kripto HaberleriBlockchainUEFA'da Sahte Biletlerin Önüne Geçecek Blockchain Tabanlı Bilet Dönemi Başlıyor

UEFA’da Sahte Biletlerin Önüne Geçecek Blockchain Tabanlı Bilet Dönemi Başlıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Artık birçok alanda tercih edilen ve kullanıcı kolaylığı ile göz dolduran Blockchain teknolojisi hayatımızın her alanında kullanılmaya devam ediyor. Daha önce (2018 Ağustos’ta) Real Madrid-Atletico Madrid arasındaki futbol müsabakası için mobil bilet teknolojisinden yararlanan UEFA, yaptığı son açıklamayla stadlara güvenli ve basit yoldan girmeyi sağlamak üzere 51 maç için 1 milyondan fazla maç biletinin Blockchain teknolojisi üzerinden satılacağını duyurdu.

Biletler, Blockchain tabanlı bir mobil uygulama ile satılacak ve bu yolla hem sahte biletlerin hem de kağıt israfının önüne geçilecek. İlgili teknoloji, maç severler stadyuma belli bir mesafeye geldikleri an Bluetooth teknolojisi üzerinden aktif hale gelecek.

Android ve iOS uyumlu aletlerden mayıs ayı itibari ile indirilmesi mümkün olacak olan uygulama ile alınan biletler, derbinin en geç 7 gün öncesine kadar müşterilere verilmiş olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları