Kripto HaberleriBorsaÜnlü Analist "Paranızı Bu Kripto Para Borsasından Çekin" Dedi, Ethereum Kurucusu Vitalik...

Ünlü Analist “Paranızı Bu Kripto Para Borsasından Çekin” Dedi, Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Cevap Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lübnan asıllı Amerikalı matematiksel istatistikçi ve “Siyah Kuğu” kitabının yazarı Nassim Nicholas Taleb, CEO Brian Armstrong’un kripto para borsası Coinbase hisselerini 1.6 milyon dolardan fazla değerde sattığına ilişkin haberlerin ardından yatırımcılara ve müşterilere Coinbase’den ayrılmalarını önerdi.

Taleb’e Göre Kripto Para Borsası Coinbase’in CEO’sunun Hisse Satışı ‘Endişe Verici’

Son zamanlarda, Armstrong’un 11 Kasım’da 1.625.102 dolar değerinde yaklaşık 29.732 A Sınıfı Coinbase hissesi sattığını gösteren haberler ortaya çıkmıştı.

Veriler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir Coinbase başvurusunda açıklandı. Armstrong ayrıca B Sınıfı hisselerini A Sınıfına dönüştürdü.

Taleb, bu hamlenin Bitcoin borsası Coinbase’i çevreleyen tehlikeye işaret ettiğine inanıyor ve insanları şirkete yatırım yapmamaları konusunda uyarıyor.

Taleb attığı Tweet’te şunları söyledi:

“Batan gemiden alabildiğinizi alın. Gerçek dünyada, yani kripto öncesi dünyada, bir CEO asla “her şey yolunda” diye bağırırken kendi hisselerini satmaz. Hisselerini satan bir CEO, şirkete olan güvenini kaybettiğini ifade eder ve bu durum son derece ciddiye alınır.”

Buna karşılık Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Taleb’in Armstrong’un satışının ardındaki neden olarak Coinbase içinde sorun olduğu iddialarını reddetti. Buterin, kişinin net değerinin neredeyse tamamını likit olmayan bir varlıkta bulundurmasının içerdiği “psikolojik stresin” altını çizdi:

“Kesinlikle katılmıyorum. Net değerinizin %99’unun likit olmayan tek bir varlıkta olmasının yaşattığı psikolojik stres insanları kolayca delirtebilir. Biraz çeşitlendirme yapmakta kesinlikle yanlış bir şey yoktur ve çeşitlendirmenin getirdiği akıl sağlığı artışı iş performansını bile artırabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları