EthereumHaberler

Ünlü Analist, Stok-Akış Modelinin Ethereum’a Uygulanabilirliğini Değerlendirdi

Analist, kendi geliştirdiği modelin ETH için ne anlama geldiğini açıkladı.

Kendi geliştirdiği stok-akış modeliyle tanınan başarılı analist PlanB Twitter’dan paylaştığı bir iletide Bitcoin ile Ethereum’u kıyasladı. Kendi geliştirdiği stok-akış modelini Ethereum’a uyguladığını ancak sonuç alamadığını, bunun sebebinin de ETH’nin BTC gibi sabit arza sahip olmaması olduğunu belirtti. Sonuçta ETH arzı azaltılsa bile bu oran ilerleyen süreçte yeniden genişleme kaydedebilir. Oysa bu durum Bitcoin için geçerli değil.

Öte yandan Ethereum’un kaderini projenin kurucu ortağı Vitalik Buterin olduğunu ifade etti.Bunların yanı sıra Ethereum 2.0 güncellemesinin söz konusu duruma herhangi bir etkisi olmayacağını da belirten analist, stok-akış modelinin ETH kıtlığı sebebiyle değil, kullanım durumu yüzünden uygulanamaz olduğunu ortaya koydu.

Son zamanlarda DEFI projeleri ile ağında çok fazla yoğunluk olan Ethereum’da yoğunluk sebebiyle komisyon oranları ciddi oranda artmış durumda. Özellikle bu ölçeklenebilirlik sorununa çözüm getirecek olan ETH 2.0 güncellemesi tamamen kullanılmaya başlandığı zaman fiyatın da ciddi oranda yükseliş yaşaması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu