NFT

Ünlü İstatistikçi Açıkladı: “Bu Kripto Para Sektöründeki Balon Patlamak Üzere!”

Black Swan kitabının yazarı ünlü istatistikçi Nassim Taleb, bu kripto para sektöründeki balonun patlayabileceğini açıkladı.

‘Black Swan’ kitabının yazarı Nassim Taleb, attığı son Tweet’inde kripto para sektöründeki NFT çılgınlığının yavaş yavaş sona ermeye başladığını söyledi.

“Faizlerin Yükselmesi NFT Gibi Sektörlerdeki Balonu Patlatacak”

Lübnan asıllı Amerikalı matematiksel istatistikçi, ABD’de yükselen faiz oranlarının NFT balonunun patlamasına neden olacağını iddia etti. FED’in şu sıralar uyguladığı parasal sıkılaşma politikasının riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturması bekleniyor.

Taleb, bu düşüncesini Jack Dorsey’in attığı ilk Tweet NFT’sinin değerinin neredeyse tamamını kaybetmesiyle destekledi.

Sina Estavi, Dorsey’in Tweet’i İçin 2.9 Milyon Dolarlık Kripto Para Ödemişti

Kripto para girişimcisi Sina Estavi, geçtiğimiz yılın Mart ayın Dorsey’in paylaştığı ilk Tweet’e 2.9 milyon dolarlık Ethereum ödeyerek büyük ses getirmişti.

Cent tarafından işletilen Valuables platformunda açık artırmayla satılan Tweet’ten elde edilen gelir Dorsey tarafından hayır kurumlarına bağışlanmıştı.

Bununla birlikte Estavi kısa bir süre önce aldığı kararında bu nadir NFT’yi satmak istediğini açıklamıştı. Estavi söz konusu NFT’yi 48 milyon dolardan satışa çıkarmıştı.

İlgili Haber
2.9 Milyon Dolara Satılan Dünyanın İlk Tweet'i NFT'si Yeniden Satışa Çıktı: En Yüksek Teklif 288 Dolar!

Ünlü girişimcinin NFT’sini satmak için açtığı açık artırma kısa bir süre sonra kendisi için büyük bir felakete dönüştü. 2.9 milyon dolar ödenerek satın alınan NFT için verilen maksimum teklifin 288 dolar olmasıyla birlikte Estavi dalga konusu oldu ve 48 milyon dolarlık açılış fiyatını kaldırmak zorunda kalmıştı.

Sonradan yapılan teklifler arasında ise verilen en yüksek fiyat 18.221 dolar oldu. Bu, söz konusu NFT’nin değerinin %99’unu kaybettiği anlamına geliyor.

Estavi, Reuters’a yaptığı açıklamasında bu NFT’yi hiç kimseye satmak istemediğini çünkü dijital dünyanın Mona Lisa’sı olduğuna inandığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu