coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerUzmanlar Uyarıyor: Telefonunuzdaki Kripto Paraların Çalınmaması İçin Bunu Haftada Bir Yapın

Uzmanlar Uyarıyor: Telefonunuzdaki Kripto Paraların Çalınmaması İçin Bunu Haftada Bir Yapın

Bir güvenlik şirketi, kripto paraların çalınmaması için kullanıcıların telefonlarında bir işlem yapmasını tavsiye etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güvenlik kuruluşu Dilation Effect, yakın tarihli bir tavsiyesinde kripto para yatırımcılarına telefonlarını haftada bir kez yeniden başlatmalarını tavsiye etti. Bu basit eylem, hackerların faaliyetlerini potansiyel olarak bozabilir ve saldırılarını kurbanlar için daha fark edilir hale getirebilir.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) da, kullanıcılara cep telefonlarını haftada bir kez yeniden başlatmalarını (kapatıp tekrar açma işlemi) tavsiye eden bir güvenlik uyarısı yayınladı. Peki bu küçük gibi görünen eylem saldırıları önlemek için ne yapıyor? Dilation Effect bir analiz yayınladı.

Dilation Effect, telefonunuzu haftalık olarak yeniden başlatmanın gerekli bir eylem olduğuna inanıyor ve kullanıcıların bunu bir alışkanlık haline getirmelerini öneriyor. Bunun nedeni, cep telefonlarına yapılan saldırıların genellikle kısa mesajlar veya tarayıcılar aracılığıyla gerçekleştiriliyor olması. Eğer bir telefon başarılı bir şekilde saldırıya uğrar ve bu süreçte bir Truva atı yerleştirilirse, telefonun yeniden başlatılması Truva atının faaliyetlerini sekteye uğratabilir.

İlgili Haber  Binance'ten Büyük Duyuru: Bu Altcoini Tutanlar Düzenli Olarak Airdrop Alacak

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, Truva atı aktif kalmak istiyorsa, hacker ya cep telefonu sisteminin güvenli önyüklemesinin güvenlik açığında ustalaşmış olmalı ya da saldırı kodu açığını yeniden çalıştırmalı. Saldırganın saldırıyı yeniden çalıştırması gerekiyorsa, bu durum kurban tarafından fark edilebilir.

Bu nedenle, telefon yeniden başlatıldıktan sonra, güvenli önyükleme açığı yoksa, hacker hala size saldırmak istiyorsa, söz konusu kötü amaçlı uygulamayı yeniden çalıştırmak. Uzmanlara göre güvenli önyükleme açıkları çok nadirdir, bu nedenle telefonunuzu bir süre kullandıktan sonra yeniden başlatmak mantıklı olacaktır.

Haftalık yeniden başlatmaya ek olarak Dilation Effect, iPhone kullanıcılarına iMessage işlevini kalıcı olarak kapatmalarını da öneriyor. Bu, potansiyel olarak başka bir güvenlik katmanı ekleyebilir ve kullanıcıları potansiyel tehditlerden daha fazla koruyabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları