HaberlerKripto Para

Venezuela’nın Resmi Kripto Para Birimi Petro’nun Güncellemesi 10 Mayıs’a Kadar Uzatıldı

Bakım süresinin uzaması ülkedeki Petro kullanıcılarını tedirgin ediyor.

Venezuela’nın 5 Mayıs’tan beri bakım sebebiyle çevrim dışı olan ulusal kripto para birimi Petro yeniden gündemde. Ünlü kripto para işlemlerinin 10 Mayıs’a kadar yapılamayacağı ve çevrim dışı halinin devam edeceği duyuruldu.

Bilindiği gibi ülkenin Devlet Başkanı Nicolas Maduro Petro ile ilgili sayısız teşvik adımı attı. Bu girişimler halka bedava Petro dağıtmaktan, uçak bileti satışlarında Petro kabulüne ve emekli maaşlarını Petro ile ödemeye kadar birçok şekilde tezahür etti. Ancak petrole endeksli olan kripto paranın dünya genelindeki petrol fiyatlarındaki olumsuz durum ve ABD yaptırımlarından ötürü ülkedeki petrolün birçok ülkeye satılamaması sebebiyle kan kaybı yaşadığı söylentileri Twitter’da dolaşmaya başladı bile. Her ne kadar SUNACRIP tarafından Petro’nun çok önceden belirlenmiş bir bakıma girdiği açıklaması yapılsa da dedikodu kulislerinde Petro’yla ilgili olumsuz haberler dönmeye devam ediyor.

Ülkedeki kripto para birimlerinin yönetimini üstlenen SUNACRIP tarafından yapılan resmi açıklamada Petro’nun teknolojik alt yapısıyla ilgili birtakım geliştirme ve güncellemeler yapıldığı ifade edildi.

Twitter kulislerinde dolaşan haberlere göre bazı vatandaşlar ellerindeki Petroları satamamaktan şikayetçi. Belirtilenlere göre ülkedeki borsalar 0.1 Petro’dan fazla -15 günde 1- satışa izin vermiyorlar. Yine iddialara göre bazı platformlarda 1 Petro’nun 8 dolardan işlem gördüğü söyleniyor.

Bakalım 10 Mayıs’ta güncellenme süresi dolacak olan Petro fiyatları bu durumdan ne şekilde etkilenecek?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu